içki içtikten sonra yaşanılan hafıza kaybı

eksisozluk.com

başlığı görünce düşündüm de, ya benim çok içmelerim oldu ama ben bu olayı hiç yaşamadım. yani elbette bazen bazı detayları hatırlamadığım oldu ama sonraki gün kalkıp da "bunu mu yapmışım" dediğim bir olay olmadı.

baya hikaye anlatılmış da kimse ne kadar içtiğinden bahsetmemiş. Siz böyle olaylar yaşadıysanız ne kadar içtikten sonra (hatırlıyorsanız ehehe) yaşadınız bu durumu?

Teşekkürler

ben yazıcam birazdan, tostumu bitireyim.

başlığı okumadım ama yakın çevremde böyle bi kaç kişi oldu. ben bndan 6 7 sene öncesine kadar sağlam içerdim, sağlam içkiden kasıt, bira şarap değilde, viski votka, rom gibi sert içkiler tercih etmemdendi. 1.5 litre içmişimdir bi oturuşta belki 20 den fazladır. çok sarhoş olduğum da olmuştur sarhoşluğum etrafa sataşma, dağıtma gibi şeylere sebep olmadı hiç bi zaman, hatırlama sorunu da geçirmedim.

küçükken mahallede bi arkadaşım vardı, yıllar yılları kovaladı, bu çocuğun babası ve abisi alkolikdi, neyse 15 sene geçmiş üstünden başka bi şehirde denk geldik.

takılmaya başladık, lan arkadaş adam içiyor, miktar olark çok, mesela mangal yapıcaz ya, ben mangalı yakarken bi dönüyom arkayı 8 tane bira içmiş , derken tabi sarhoş oluyor, sarhoşluğu pis, etrafa sarar, saçma sapan konuşur, o kadar çok içtiği oldu ki, resmen halüsülasyon gördüğüne şahit oldum, bi gece beni tanımadı, yan yana oturuyoruz terasta, çocukluk arkadaşım, içiyoruz, sohbet mohabbet, derken bi çevirdim kafayı, baktım tam göğsüme ekmek bıçağı geliyor, bastım gittim.

derken korktum olm lan bu ölmesin mk, terastan düşer, merdivenlerden düşer gidip bakayım diye, bişey olmamış neyse, bi kaç böyle olay oldu.

bu adam hatırlamıyor abi ne yaptığını, yani hatırlaması 1 2 gün rahat alıyor. yalan desen, yalan atsa anlarım zaten.

sonra babası ile abisini hatırladım, her gece böyledi, adam içer içer sokakta ona buna saldırır, sabah olur akşam saldırdığı adama günaydın, nasılsın iyimisin, bu ara görüşemiyoruz, bi akşam beklerim der hal hatır sorar gider.

var böyle modeller, 2 3 gün sonra geliyor aklına benim dediklerimin.

lan akşam ne oldu tribi de var. adam sabah kalkıyor, şimdi geçmişteki yaşanmışlıklarından biliyor içince sapıttığını, hatılamıyor da, sabah uyanıyor nötr, hani sıcak ya da soğuk değil, milletin haraketlerini izliyor, izliyor çünkü soramıyor akşam ben ne bk yedim. diye

kim kızgınsa anlıyor ki dün gece onunla arasında bişey geçmiş.

bu arkadaşın babası içki masasında cinayetten gitti, abisi aşırı alkolden komadan gitti uyurken, bu çocukla da uzun süredir görüşmüyorum, çekilmez böyle tipler. ne oldu bilmiyorum ama az çok tahmin ediyorum.
  • killerbee  (13.02.18 20:19:37 ~ 20:30:12)
2011 sonbaharı sanırım. o zaman yaşamımın dip noktasındaki, hala sövdüğüm işte çalışıyorum. nasıl bizim eve geldi ama biri limon kolonyası şişesine benzeyen bir şişede votka getirmiş eve. swarowski mi ne adı da. ucuzdu baya, şişe de büyüktü.

akşamüstü kolayla karıştırıp içmeye başladık. sonra diğer arkadaş içmeyi bıraktı galiba. ben de sözlükten bir yazarla mesajlaşıyorum. ingilterede okuyormuş, ben ebaydan bir şey alacağım da o gelirken getirecek falan. sonra bir bardak daha koydum.

hikaye sabah yatağımda normal, azıcık bir baş ağrısıyla uyanmamla başlıyor. çay yapıyorum, bilgisayarın ekranını leş gibi buluyorum. belli ki ekrana hapşurmuşum. sonra sözlük aklıma geliyor, açıp bakıyorum kıza saçma sapan bir şey yazmış mıyım diye. yazmamışım. aksine, yazım kurallarına uymayı da bırakmayarak oldukça düzgün bir dille yazmışım. sonra da getirdi zaten benim şeyleri. ben de doğumgününde ona hediye aldımdı. okuyor mu bilmem, okuyorsa selamlar. ha bu arada kola şişesi de dandik vodka şişesi de neredeyse boştu bulduğumda.

gördüğünüz gibi çok süper bir hikayem yok. şaşırtıcı kısım ise o durumda yazım kurallarını katletmemem olmuş.
  • ron dennis  (13.02.18 20:36:48)
bak benimle arkadaşın farklı bir durumunu kıyaslıyayım.

abi ben 6 tane bira içerim, milet 10 kere çişe gider benim çişim gelmez daha altıncıda.

mesela bu alkolik eleman, bi bira içer 2 defa işemeye gider, öyle ki, ya işeycek, ya altına işeycek böyle 10 dakka tutayım, yarım saat idare edeym muhabbeti yok.

adamın böbrekleri vücudu, sıvıyı işleyip alkolü kana karıştırmak için yaratılmış.

abisi de öyleydi.
  • killerbee  (13.02.18 20:43:50 ~ 20:45:58)
hafta sonu. 3 şişe beyaz şarap içtim %11.5 alkol oranı var. üstüne 1 bira içtim. bu arada gazinoya gidiyoruz işyerindeki abilerle. en son hatırladığım giderken arabada eski kaşar yiyorduk. gece 2 de bir uyandım kusmuğumun üzerinde yatıyorum evde.

gazinoda 2 bira içmişim bayana içecek söylemişim vs. şişe kırmışım. hiçbişey hatırlamıyorum.
  • caletti  (13.02.18 21:31:04 ~ 21:34:17)
Cok fena ictigim hosafa dondugum gunler oldu. Cok fena dagittigim oldu bircok kez. Ama hicbirinde onceki geceyi hatirlamama durumu olmadi. Ufak detaylar dışında olan biteni hep hatirliyorum ben de.

  • stavro  (13.02.18 21:47:48)
Uzun uzun anlatacak süslü hikayem yok ama hafıza kaybı yaşamıştım.

geçen yaz 2 kişi stolichnaya elit içtikten sonrak kadıköy'e düşüp, 2-3 bira, 3-4 tekila içmiştik. Sabah uyandığımızda fotoğraf çekilmişiz ama o fotoğrafları ne ara çekildik, orası neresiydi hatırlamıyorduk :)
  • eazy  (13.02.18 21:56:30 ~ 22:02:55)
Herkesin bünye bir değil tabii ancak yazılanlara oranlara bakıyorum, ben her zaman ne içtim diye takip etmem ama bi sefer arkadaşla 1 litre olmeca bitirmiştik, 17 shot yapıyordu kişi başı. Gayet de hatırlıyorum neler olduğunu. Şu blackout olayına gelene kadar ne içmem gerekiyorsa artık... Bir de bu olay 6 sene önceydi daha gençken

  • senolll  (13.02.18 23:30:49)