Ağız içi uçuk

Selamlar
Ağıx içinde arada çıkan bir kaç uçuğum var. Çıkıyor ama gitmiyor resmen. Bazen aylara kalıyor orda. Ya da tam küçülüyor yeni bir tane çıkıyor. Bazen aylarca uçuğum olduğu olmuştur. Geçen hafta yine çıktı ve hala ilk gün ki gibi. Çok acıtmasa neyse de bazen su içerken bile yanıyor. Napayım ben? Doktora mı gideyim? Siz de çıkınca da 1 ay kaldığı filan oluyor mu? Ya da gitmesi için bir şey yapıyor musunuz?
-günde 1 defa dişlerimi fırçalarım.
-ağzımı her yemek yediğinde yıkarım.

Behçet hastalığında da tekrarlayan aftlar olur ama tabi yanında başka kriterler de olmalı başka ek şikayet falan var mı

  • orfe  (12.02.18 22:07:19)
@orfe,Hayır ek şikayetim yok. @acetemion, İlaç kullandığımı hiç hatırlamıyorum. Hep kendi kendine geçmesini bekledim.

  • valarmurgulis  (12.02.18 22:20:05)
www.hastanet.com
Tam olarak ağzımda çıkan şey bu

  • valarmurgulis  (12.02.18 22:20:27)
ağzındaki uçuk değil aft.

  • doxanikee  (12.02.18 22:22:27)
aft resmini attığınız şey. etiyolojisi hakkında kesin bir şey söylenemiyor. stres, hormon, ağız hijyeni, alkol, sigara, mikroorganizma hepsi olabilir.

yalnız üstte belirtildiği gibi göz probleminiz ve genital lezyonlarınız varsa Behçet hastalığından şüphelenilebilir.
  • carabelli  (12.02.18 22:24:47)
Galiba hastaneye gitme zamanım geldi.hangi bölüme gideyim son olarak?

  • valarmurgulis  (12.02.18 22:26:34)
Dahiliyeye git. Bende de çıkıyordu bir ara, B12 vitamini eksikliğim varmış. Sonradan azaldı.

  • dissendium  (12.02.18 22:28:56)
Dahiliye veya derma ya gidebilirsiniz geçmiş olsun:)

  • orfe  (12.02.18 22:31:47)
doktora git tabii ki ama acısından kurtulmak için oralmedic öneriyorum, azıcık pahalı bir şey bilginiz olsun.

  • ocanal  (12.02.18 22:32:50)
Mikostatin al 7-8 lira bir şey. bana da doktor yazmıştı. ağzının içindeki yaraya sür direk geçer. zatep hep cıkıyorsa hep bu ilacı kullanırsın. cam şişede zaten bir ömür yeter sana.

  • tragedystreets  (12.02.18 23:32:07)
listerin'in mor olanı kullanmaya başlamıştım bende de aft sıkıntısı baş gösterdikten sonra.ondan sonra çok nadir çıkmaya başladı

  • high hopes of the sozluk  (13.02.18 00:25:30)