Plaka yenileme

Mevcut arabaya takılı plaka vidalandığı için muayeneden geçmeyecek. Ağır kusurlu diyecekler ve birden fazla iş günü harcayarak sorunu çözmeye çalışacağız. Bunun yerine;

Muayeneye gitmeden plakayı nasıl yenileyebilirim?
Benden başkası gidebilir mi?
İş akışı ve maliyeti nedir?

İnternette çok fazla kaynak var ve çözümü bulamadım. Kime sorsam, araç satışını örnek gösteriyorlar. Ben aracı satmayacağım. Plaka numarası da değişmeyecek. Sadece fiziki parçayı yenileyeceğiz.

Sadece araç sahibi ya da resmi temsilcisi işlem yapabilir. Noter vekaleti ile işlem yaptırabilirsiniz yani. Aracın ruhsatı, kimliğiniz ve yıpranmış plakalar ile gidip trafik şubeye başvuracaksınız. Eski plakalarınızı sizden alıp size bir fiş verecekler, o fişle gidip basımhanede yeni plakanızı bastıracaksınız.
Bazı birimler randevu usülü çalışıyor, il ilçeye göre değişiyor sanırım. Net bilgi almak istiyorsanız gideceğiniz trafik tescil şube'yi telefonla arayıp bilgi alın.

  • battal gemalmaz  (12.02.18 17:59:05)
Plakalar için çerçeveler var. Onlardan alıp plakayı ona takıyorsun. plakadaki Delikleri de mavi olan yer için mavi, beyaz olan yer için beyaz bant ile kapatıyorsyn. Bu şekilde yaptım ve geçti.
planedplastik.com

  • sutlu nescafe  (12.02.18 18:03:41 ~ 18:15:56)
  • jamswety  (12.02.18 18:04:27)
benim de kenarları kesik, geçmez diye düşünüp trafik tescile gittim nasıl yenilerim diye. istanbul bostancı bu arada yer; araba annemin üstüne olduğundan illa annemin gelmesi gerekiyormuş, sizle olmaz dedi polis yapmadı.

@ sumuklurakun hangği şehirde yaptırdın ?
  • oscar  (12.02.18 18:43:50)
antep istanbul farkı hocam. istda yapmıyorlar

  • oscar  (12.02.18 23:34:30)