Manuel terapi (kayropraktik)

Manuel terapiye giden var mı aranızda? Ne için gittiniz, kaç seans sürdü, seans araları ne kadardı, olumlu sonuç aldınız mı, tavsiye eder misiniz? Bir de seans ücretini öğrenmek istiyorum.

Başlanıç ve orta seviye arası bel fıtığım için gittim. 5 seans verildi. Genelde daha fazlası pek uygulanmıyor. Haftada 1, gerekliyse 2 defa uygun görülüyor. Her seans yaklaşık 1.5 saati buluyor. Sıcak uygulama, manuel terapi, masaj ve son olarak egzersiz programı uygulanıyor. Devlette yok. Özel kurumlarda uygulanıyor. Sgk anlaşması olana rastlamadım henüz. Seans ücreti nakitte 220 lira. Piyasada bu işi yapan bireysel fizyoterapistler de aşağı yukarı aynı fiyatı vermişti fakat ben bilindik, referansı sağlam bir yeri tercih ettim. Son seansım bu cuma olacak. 6 aydır ilk defa bu kadar rahat ve ağrısız bir dönem geçiriyorum.

İstanbul'da iseniz tavsiye verebilirim.
  • desdenova34  (12.02.18 15:49:16)
Teşekkür ederim bilgiler için ama İstanbul’da değilim ne yazık ki. Aslında yaşadığım şehirde araştırıp da bulduğum biri var ama tedavi yöntemini birinci elden deneyimlemiş insanların tavsiye edip etmemesine göre gitmeyi düşünüyorum. Bir umudum bu kaldı zira, bir hayal kırıklığını daha kaldıramam.

  • devilred  (12.02.18 17:13:59)
Chiropractic ve manuel medicine ayni sey degil, once bunu soyleyim. Manuel medicine uygulayan doktoruma "kayropraktik uyguluyosunuz, bunu pek doktor yapmiyor" dedim, adam beni fircaladi bi guzel ahskaja "ben MDyim, kayropraktikle, oyle sarlatanlikla isim olmaz, manuel tip benimki" dediydi.

Neyse oyle. Manuel tiptan cok memnunum, akut agriya kesinlikle iyi geliyor
  • kuehles blondes  (12.02.18 19:14:45)
@kuehles

Türkiye’de ikisini aynı anlamda kullanıyorlar :)
  • devilred  (12.02.18 19:18:32)