Okuduğunuz universitelerde ulkuculer-solcular vs.

Var mı? Özellikle özel üniversiteler için soruyorum. Üniversite adı verirseniz de iyi olur?

Edit:grup olarak soruyorum tabi ki.

Dogus universitesindeyim, hic biri yok. tikiler var birsuru.

Istanbul universitesi fenaydi ama.
  • cagdassalur  (12.02.18 15:00:39)
Marmara’nın ülkücüsü meşhurdur.

  • devilred  (12.02.18 15:21:13)
Kocaeli'de okurken bayağı işsiz bir komünist kitle vardı. Herkesi rahatsız ediyorlardı. Sakarya'da da sağcı bir kitle var ama kimseye bulaşmıyorlar.

  • dissendium  (12.02.18 15:26:25)
Marmarada da vardı. ülkücüler göztepede aktifti, haydarpaşa apolitik kalıyordu bu kampüsün yanında. ama yine bu kampüste de dindar, sosyalist ve ülkücü kesimin varlığını yok sayamayız.

  • cabiday  (12.02.18 15:35:28)
Ege üniversitesi. Evet var, büyük kavgalar oluyordu eskiden şimdi ne durumda bilmiyorum.

  • peggy  (12.02.18 15:47:00)
Kocaeli'de bir defa bizim fakülteyi (iletişim) savaş alanına çevirmişlerdi. KOÜ'de ülkücü pek yok, ben görmedim, akpli çok var, solcu çok var.

Solcular hariç okulun büyük kısmı "aman ali rıza bey tadımız kaçmasın" modundaydı. Nesille ilgili bence. Giderek azalıyorlar, üniversiteler de liselere dönüyor çoğunlukla, en azından genel görünüm bu şekilde.
  • rahip janick  (12.02.18 15:49:18)
biri kolpacı öbürü x2 kolpacı. poserlık baska bir sey değil.

  • binder dandet  (12.02.18 16:19:59)
Bilkent'te her iki grup da radikal olmamak kaydiyla vardi.

Odtu'de ben ulkucu tanimadim ama vardir mutlaka az da olsa.

Humboldt'ta cok az olsa da neonaziler de var kara kizillar da. Leipzig'de kara kizil populasyonu biraz daha yuksek.
  • lamira  (12.02.18 16:47:25)
itude akilsiz solcular ve atanamamis muslumanlar haric siyasete bulasan yok. atanamamis muslumanlar dogru cemaate yerlesirse makam mevki alirlar, akilsiz solcular ise ya okulu uzatir, ya asistan olur 15 senede doktora bitirir, ya da telef olur giderlerdi.

  • kveldulv  (12.02.18 17:04:35)
d.t.c.f desem yeter galiba.

  • ertesiyarin  (12.02.18 17:33:27)
hergelenin açık olduğu son zamanlarda o eski halinden eser yoktu, en ufak kıvılcımda gaz tanklı robocop'lar dalardı içeri. biz de bilirdik cengaver gibi çarpışmayı, ama yiyince copu gazı, otururduk aşağı...

  • Bruce  (12.02.18 17:37:48)
Gazi'deki ülkücülerle Ankara'daki solcular kavga yapacakları zaman okul çıkışı yurda gitmek için minibüse vereceğim parayla çekirdek alıp çitleye çitleye izliyordum. Bi yandan da yurda yürüyordum.

Rota; gazi sabancı kız yurdu-beşevler metrosu-tandoğan metrosu. San fermin boğa festivali gibi yemin ederim.
  • onemoremile  (12.02.18 17:53:01)