Tecil işlenmemiş

Ocak ayının 20'si gibi kayıt işlemini yaptık, 5 Şubat gibi de ders kayıtları yapıldı. Buna rağmen e-devletten bakınca eski tecil tarihi görünüyor ve bitmesine 1 ay kaldı. Tecil işlemleri, ders kayıtları da bittikten sonra mı yapılıyor okul tarafından yoksa kayıt için evrakları verdikten sonra mı hallediliyor? Soruyorum, çünkü ona göre işkilleneceğim.

"Öğrenci işlerini ara sor," diyecekler için; aradım ama kimseye ulaşmak mümkün değil. Bir süredir bu sorun var; telefondan kimseye ulaşmak mümkün değil garip bir şekilde.

Pat diye atlayıp istediğim zaman okula gidecek durumum da yok şu an için.

eski tecil kalkmadan yeni tecile geçemezsiniz,
eski tecilinizin sebebi neydi? eğer o da yüksek lisans ise ve şu an da yüksek lisans yapıyorsanız eskisinin kaydını sildirip tecilinizi kaldırmanız gerekir.

  • luchetti  (12.02.18 15:01:01)
Önceden de başka bir üniversitede yüksek lisans kaydım vardı. Kaydımı, bu yeni üniversiteye kayıt yaptırmadan daha öncesinde sildirmiştim. Hatta, silindiğine ve yeni tecil süreme dair kağıt bile gelmişti şubeden.

  • skooma  (12.02.18 15:05:57 ~ 15:08:39)
geç olabilir bazen. şubenizi arayın sorun bakalım durumunuz neymiş.

  • blue eyes white dragon  (12.02.18 16:56:28)
Nihayet okula ulaşabildim. Sevk tehir dilekçesi vermediğiniz için işlenmemiştir diyorlar. Bana saçma geldi. Çünkü ben daha önceki yüksek lisans kaydımı yaptırırken de ayrıca bir dilekçe veya form doldurmamıştım ve tecilim yine de yapılmıştı?

Şimdi bu formu buldum ve dolduracağım ama ahiret soruları var formda. Mesela "Yerli askerlik şubesi" ve "askerlik şubesinin bağlı olduğu il" diyor. Yerli askerlik şubesi ne oluyor?

İlaveten, formda "tecil bitiminden en az iki ay öncesinden bu başvuruyu yapmış olmanız lazım diyor ama benim sadece 1 ay kalmış? Sıkıntı olur mu?

Bu ne saçma iş demeden bitiremedim.
  • skooma  (12.02.18 17:09:56)
Yerli askerlik şubesi: %100 değil ama %99 eminim ki kütüğünüzün olduğu askerlik şubesi. eski kimliğiniz var ise arkasına bakın kütük neresiyse orasıdır.

%1 yanılıyor olabilirim.
  • blue eyes white dragon  (12.02.18 17:35:22)
@blue eyes, Lisans bittikten sonra şubeye ilk defa tecil için gittiğimde (2 yıl tecil için) en sonunda bana damgalı mamgalı bir kağıt vermişlerdi ve orada yanlış hatırlamıyorsam Erzurum askerlik şubesi yazıyordu (Erzurumlu falan değilim, kütüğüm veya doğum yerim vs. de Erzurum değil). Buna göre, Erzurum mu yazmalı yoksa direkt kütüğün olduğu ili mi yazalım onlar mı uğraşsınlar?

  • skooma  (12.02.18 17:50:19)
yanlış hatırlıyor olabilir misiniz acaba? erzurumla hiçbir bağıntın yoksa neden erzurum yazıp da evrağını oraya yollasınlar? online ortamda yapılıyor olsa da tahminimce yapılan işlemler kütüğünüzün olduğu as. şb'lere de gönderilir.

bana kalırsa kütüğünüz. hiç olmadı, okulunuzu arayın sorun.
  • blue eyes white dragon  (12.02.18 17:55:34)
Akşam o belgeyi bulup tekrar bir bakayım öyleyse. Belki o bölgeden komple Erzurum sorumluysa ondan öyle yazılmış da olabilir ama akşam bir bakayım. Bu hafta imkansız ama haftaya gider dilekçe form ne zıkkımsa onu da veririm öyleyse. 2 ay değil 1 ay kala olacak ama yapacak bir şey yok.

Teşekkür ederim. Gecikmeden, sıkıntı çıkmadan hallolur umarım.
  • skooma  (12.02.18 18:03:57 ~ 18:07:01)