Duyuruda yazara göre mi yorum yapılıyor?

Duyuruculara bir soru: yazarın nickine veya duyurudaki(sözlükteki) geçmişine göre mi duyuruda cevap veriyorsunuz? yoksa sorduğu soruya göre mi?

bunu sorma sebebim şu bazı arkadaşlar burayı sosyalleşme alanı olarak görüyor olabilir ancak ben bir sorum olduğunda yazmaya ve cevaplamaya çalışıyorum. ekşi sözlükte yıllardır çaylağım duyuru üyeliğimde yaklaşık 2 senelik. buraların daimi üyesi olamıyorum çünkü hayatımı sürekli internet başında geçirmiyorum. dışlandığımı hissettiğim için bu soruyu sordum.

Daha önce de soruldu buna benzer sorular aslında, çoğunluk kimin sorduğuna bakmadıklarını söylüyordu.
Ben de soruya göre (konuya dair bilgim veya fikrim var mı diye yani) cevap veriyorum genelde. Eğer üsluptan falan hoşlanmadığım veya tarzını onaylamadığım biri olduğunu anlarsam cevap vermemeyi seçiyorum.

  • sopiro  (12.02.18 11:59:30)
Ben kim soru sormuş kullanıcı adına bile bakmam. Ama daha önce cevap yazanlara "tik" atmamış ise o soruya emek harcayıp cevap yazmam.

  • teknikekip  (12.02.18 12:00:59)
hiç bakmam.

  • teritori  (12.02.18 12:06:59)
Saçma sapan üsluplu 1-2 kişi dışında kimseye geçmişine göre bakmıyorum. Onun dışında zaten bu dediğim 1-2 kişinin de sorularına baktığım zaman, daha aşağıya bakmadan kimin yazdığını anlıyorum ve genelde cevap vermekle uğraşmıyorum.

Genel olarak soruyu soran kişinin adına bile bakmadan cevap veriyorum. Ama cevaplarıma üst üste tik vermediğini bir şekilde fark etmişsem daha sonraki sorularında -bu durum aklıma gelirse- cevap yazmayabiliyorum.
  • skooma  (12.02.18 12:07:34)
Teknikekip +1

Sosyallesme icin kullancak kadar yalniz degilim.

kobuchu kiz gibi buna cevap yazmam bir daha dediklerim varsa ona dikkat etmeye calisiyorum.

Onun disinda cevabim varsa veriyorum.
  • bir ileti paylastim  (12.02.18 12:14:03)
soruyu kimin yazďıgına hic bakmam. bildigim her seyi cevaplamaya calisirim.

  • carabelli  (12.02.18 12:33:23)
dümdüz cevaplarım ben de. ama gözüme çok batan birkaç kullanıcı oluyor, sorusunun mahiyeti de olmadığı için cevaplamayı tercih etmiyorum.

  • cabiday  (12.02.18 12:36:17)
Kullanıcı isimlerini hatırlamam bu yüzden sadece soruya bakarım yanıtım varsa yazarım yoksa yazmam.

  • mutekebbir  (12.02.18 12:36:55)
ben bana saçma gelen soruları troleybüsing yapıyorum, böyle böyle bakıyorsun hakkaten boş beleş her gün laf olsun diye bir sürü duyuru açan, soru soran tipler oluyor.

onları atıyorum hafızaya, sonra her seferinde yabıştırıyorum cevabı.

var bi tane manyak, adam ölüyorum geberiyorum yazıyor, 2 saat sonra, insansız hava aracı yaptık aselsan ve tübitakdan destek almak istiyoruz yazıyor, geçiyor ingiliz kraliyet ailesine ulaşmam lazım falan yazıyor. ee haliyle insan uyuz oluyor.

ha bunun dışında da sorunlu bi kaç tip var, geçmişte yaptıklarından dolayı uyuz oluyorum.

onun dışında sorduğu şey aşırı saçma olmadığı ve flood yapmadığı sürece elimden geldiğince yanıtlamaya çalışıyorum.

kızdığım şeyler de olmuyor değil, arkadaş kulaklık sorusu sormuş bi sayfa yazmışım.

bak şu model şu iş için alırsan eğer amacına uygun kullanmayacağın için ulan 2 milyar para verdim, sesler tın tın çıkıyor dersin diye inciğine cinciğine kadar anlatmışım.

geçmiş aradan 3 gün, adam mesaj atmış hocam ben şunu aldım ama sesler tın tın çıkıyor bana kulaklık amfisi önerirmisin diye *-*
  • Photographer  (12.02.18 12:46:38 ~ 12:49:59)
Bilgim varsa cevaplıyorum.

  • oligomer  (12.02.18 13:03:11)
daha çok o günkü ruh halime göre cevap veriyorum.

  • doxanikee  (12.02.18 13:20:42)
Bakıyorum. Gıcık olduğum biriyse cevabı bilsem de cevap yazmıyorum.

  • femme vitale  (12.02.18 13:22:56)
ben bakıyorum,tanıyorsam ve sevmiyorsam cevaplamıyorum. tanımıyorsam zaten tanımadığım nötr oluyorum ve cevaplıyorum.

  • denef  (12.02.18 13:37:00)
ilk etapta bakmıyorum soru ilginç gelirse bakıyorum kimmiş diye.

  • basond  (12.02.18 13:38:58)
kim olduğuna bakmadan ne biliyorsam yazarım.

  • MtKrt  (12.02.18 13:40:22)
Sürekli "mal mal" sorular sorduğu zihnime kazınmış bir kullanıcının yine gereksizden de öte bir sorusu olduğunu fark edersem es geçiyorum. Genelde nicke bakmıyorum. Konuya göre sözlük yazarı mı duyuru kullanıcısı mı diye nickin yanındaki simgeye bakarken nicke de bakmış oluyorum tabii.

  • lazor  (12.02.18 13:44:44)