Sıkıntılı dönem, saç dökülmesi

Merhaba arkadaşlar bi süredir baya sıkıntılı bi dönem geçiriyorum. E haliyle bu stres bana baya saç dökülmesine sebep oldu. Erkek tipi saç dökülmesi diyelim daha doğrusu. Yanlardan açılmaya başladı.

Sülalemde, ailemde anne tarafında, baba tarafında hiç saç dökülmesi yok. (Üvey miyim la yoksa!)

1) Erkekler, dökülen saçlarınız için nasıl önlem alıyorsunuz hangi tür şampuanlar iyi geliyor?

2) Sıkıntılı dönemleri atlattıktan sonra giden saçlar geri gelir mi :(

28, m, İst

En iyisi bir dermatog a görün. Öyle şampuanla olsaydı bu isler etrafta kel insan kalmazdı. Tedaviyle durdurabilirsin ancak. Bi de stres yapma diyecekler tabi sana.

  • tragedystreets  (10.02.18 21:40:20 ~ 11.02.18 00:32:46)
Magnezinc diye bir besin takviyesi hapı var, onu veriyorlar genelde. Magnezyum ve çinko desteği.

Erkek değilim ama kadın-erkek karışık olduğumuz bir arkadaş grubumuzda stresli olduğumuz bir dönemde doktor hepimize bundan vermişti saç dökülmesi şikayeti nedeniyle. Ucuz bir ilaç olmasından dolayı ben sonradan yazdırmadan alarak da kullandım.

Doktora gidin, bu da aklınız da olsun.
  • kendi kendine yasayan yavrucak  (10.02.18 21:54:22)
bende de olmustu bi aralar, saçlarım dokuluyordu.( bu arada Gunde 100 tel sac dökülmesi normal bir durum diye biliyorum.). sonra bimden su şampuanı almistim: (git: www.clear.com.tr ) saçlarımda dökülmeler azaldı. saçları dökülen-dökülmeyen herkese tavsiye ediyorum :)

  • tomcruise  (10.02.18 22:52:19 ~ 22:52:56)