marka tescil uzmanlarına soru

arkadaşlar selam,

bir tane markamız var farklı sınıflarda iki adet tescil işlemine sahip.

biri baba üzerine ve vekil aracılığıyla işlem yapılmış. buna X diyelim. sahip bilgisi sadece baba.

diğeri de benim üzerime ve vekil olmadan doğrudan türk patent enst. sayfasından yapılmış. sahiplik bilgilerinde de baba ve benim adım geçiyor. buna da Y diyelim.

önceden E Devlet üzerinden giriş yaptığımda (gerek babam veya gerek benim bilgilerimle), marka sistem üzerinden görünüyordu, işlem yapılabiliyordu.

Şimdi ben markayı göremiyorum.

Sorum şu: Vekil, markayı bizim göremeyeceğimiz/işlem yapamayacağımız şekilde yapmış olabilir mi? (Babam her ikisinde de ortak görünüyor ya sahip bilgisi olarak, ama vekil sadece birinde var)

İkinci soru: Marka koruma tarihi: X olan 16.11.2017 - Y olan 17.11.2017.
Son durum:
23.11.2017 01.12.2017 YAYIN KARARI

Y olanda ise,
07.01.2018 16.01.2018 KISMI YAYIN

Sürelerden dolayı da görünmüyor olabilir mi?

Ben aynı zamanda Babamın resmi vekiliyim de. Marka vekiliyle görüşmeden bir fikir sahibi olayım diyorum.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Senin duyuruyu okuyunca aklıma geldi de belgeme baktım, benim de bu ay 10 yıllık sürem doluyormuş. Hemen yenileme için kurcalayayım.

Senin sorunun sürenin bitmiş olması olabilir.
  • John Bloor  (10.02.18 12:39:12)
hayır, olamaz. sistemde bir sorun olabilir, türkpatent çağrı merkezinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

  • babilbaligi  (10.02.18 16:50:57)