Karavan hakkında

mitsubishi Tarzı veya daha küçük bir minibus alıp. Dışını güzel bir kapladıktan sonra içine mutfak, buzdolabı, yatak vs. Yapmak istiyorum. Daha doğrusu hayal ediyorum.

Banyo ve wc şart değil. Sadece yatak ve mutfak olsun yeter.

Fakat ben çok büyük bir araba istemiyorum. Oldukça küçük olsun ama rahatta olsun.

Araba tavsiyesi alabilir miyim bunun için.

Karavan hakkında bilgileriniz varsa da yazarsanız sevinirim. Zorlukları vs.

eski isuzu minibüsler de gayet iş görür. hem de baya geniş.

  • tukenmez adam  (08.02.18 12:56:56)
daha bu sabah facebook satış gruplarında biri (içi daha boş) bu modeli 25.000tl den satışa çıkardı.

pinokaravan.com
  • MandMs  (08.02.18 12:57:21)
Hoşgeldin bu meraka :)

gezenbilir isimli foruma bak, istediğin bilgiler için günlerce okuyabilecek yazılar bulacaksın.

Bahsettiğin model bu iş için çok küçük, normal panelvanlardan da dardır zaten. İçinde ayakta bile durulmuyor ki, yatak mutfak vs sığdırılmaz.

Benim de var böyle bir hayalim ama çekme karavan olucak sanırım. Şöyle de bir link bırakayım adamlar neler yapıyor bir gör. Müthiş işlevsel olmuş.

www.doubleback.co.uk
  • John Bloor  (08.02.18 13:03:35)
sadece yatak ve mutfak istiyorsan ve 1-2 kişi olacaksa, en güzeli mini camper olayına girmek. Doblo'nun arka koltuğunu sök, az yükselt ve yatak yap. Yükselttiğin kısımlardan kaynaklı olarak altta boşluk kaldı. Arka taraftaki boşluğa çekmeli mutfak, ön taraftaki boşluklara da depo yerleri yap, eşya koy.

karavanda en önemli iki konu az yakması ve kolay onarılması. zira bir çıkınca çok kilometre yapıyorlar. bu yüzden de Doblo gibisi yoktur...
  • babilbaligi  (08.02.18 13:40:33)
Çekme karavan düşünüyor musun? Düşünüyorsan yaklaşık 20-25kya sahibindende çok güzel avrupa karavanlar var. Modelleri biraz eski olabilir ama şu an bizim ürettiğimiz karavanlardan daha modern duruyorlar. Bu karavanları çekmek için çok güç gereken bi araca da ihtiyacın yok. Zaten motokaravan düşünüldüğünde o da ayrı bi parçayı değil de kendini çekeceğinden yine yakıtı artıracaktır. 20-25klık bi avrupa karavan ve 30-35klık çekişi idare edecek bi araçla çok güzel gezilir bence. Bir de satarken araba falan daha kolay gider tabi. Motokaravan satışı da zordur. Çekme daha mantıklı gibi duruyor.

  • freetakilir  (08.02.18 14:44:36)
Hepinize teşekkürler. Doblo veya tavanı yüksek bir arava alıp mini camper yapmaya karar verdim. Tabii param olursa:))

Çekme karavanlar bana çok büyük gözüküyor. Hem dışarıdan bakılınca karavan olduğu anlaşılmasın.

Emekli olunca da t1 veya t2 alıp dünya turu düşünüyorum:))
  • sonuncu nokta  (08.02.18 17:52:42)