iPhone Batarya

Selam,

Yaklaşık üç senelik iPhone 6 128 GB telefonun bataryasını yeniletirsek ne kadar süre daha dayanır?

ios 12 muhtemelen iphone 6 için gelmeyecek. yani şu an telefonun performansından memnunsan pili değiştirdikten sonra telefonda herhangi bir sorun olmazsa düşüp parçalanmazsa vs gittiği yere kadar :)

tabii malum pil çok yıprandıysa o yüzden de telefonda yavaşlama olmuş olabilir. (apple'ın malum yavaşlatma olayları) o yüzden pili yenilediğinde telefonda hızlanma ihtimali de var.
  • washe  (05.02.18 12:05:39)
Ios 11.2’yi güncellemeden önce sadece şarj problemim vardı. Güncelleyince hem yavaşlama hem donma hem de şarj problemi peydahlandı. Acaba batarya değişimi bunların tümüne çözüm olabilir mi? :/

  • l arrache coeur  (05.02.18 12:21:04)
yanlış hatırlamıyorsam iphone 6 ve 6s için pil yıpranınca telefonu yavaşlatma olayı ios 10.2 ile geldi ve gizlediler. ios 11.2'de aynı olay iphone 6s ve 7 için geldi.

itunes.apple.com

şunu telefonuna kur. pilin yıpranma oranını gösteriyor. battery -> wear level kısmında. yüzdesi ne kadar fazlaysa o kadar çok yıpranmış demek.

daha da kesin bilgi almak istersen;

itunes.apple.com

3-5 lira bişi olması lazım bu uygulamanın. işlemci saat hızı testi var bunun. ordan test yapıp telefonun olması gereken saat hızını ve telefonunun şu an çıkabilidği max cpu hızını görebilirsin. testi telefonun şarjı azken yap.

şayet olması gereken hızın altında çıkıyorsa pili değiştirmek mantıklı.

aynı şekilde

itunes.apple.com

bu uygulamayı da kulanabilirsin. bu da paralı.

son iki uygulama sayesinde apple'ın yediği halt ortaya çıktı zaten.
  • washe  (05.02.18 12:48:57)
Deneyeyim bunları, teşekkür ederim.

  • l arrache coeur  (05.02.18 12:52:30)
ne demek :) bi de yazmayı unutmuşum. düşük güç modu da kapalı olsun işlemciyle ilgili testleri yaparken.

  • washe  (05.02.18 12:57:59)