Minimum kullanımda doğalgaz faturası 508 lira gelmiş. Normal mi?

Petekler en düşükte çalışıyor. Zaten havanın 15 dereceden aşağı düşmediği bir yerdeyiz.
6 petek var.

Biz İzmir'de 3 petekli evde kalıyoruz, minimumda çalışıyor ve 160 lira geldi.

Isı pay ölçer takılı değil bu arada.

Normal mi?

ek: arakat daire. doğalgaz tesisatı aralık ayında yapıldı, çok yeni. ısı yalıtımı yok.
ev 90 metrekare.

ek2: geçen ay da 400 lira gelmiş fatura!

Çok gelmiş.

  • Kusursuz dostlarin dort ayagi vardir  (03.02.18 13:18:42)
hata yapılıyo arada ana merkezlerine gitmek lazım igdaş ise igdaş'a. düşüyorlar sonra o parayı

  • mula  (03.02.18 13:21:13)
ev daire mi? müstakil mi? ısı yalıtımı var mı? kaç m2? kombi bakımınız geçmiş olabilir mi? şeklindeki soruların cevaplarına çok bağlı fatura tutarınız.

  • firemanjonny  (03.02.18 13:23:42)
ek bilgiyi şimdi yazdım.

  • hadi ya la  (03.02.18 13:26:39)
Yanlış okuma galiba.

  • John Bloor  (03.02.18 13:27:38)
abonelik yeni mi? yeniyse abonelik ücretini alıyorlar faturada.

  • pide  (03.02.18 13:27:50)
çok gelmiş, 2 aylık filan değilse bi hata vardır.

  • firemanjonny  (03.02.18 13:28:26)
maalesef iki aylık değil, geçen ay da 400 lira gelmiş.
abonelik ücretleri ise peşin ödenmiş, faturaya dahil değil

  • hadi ya la  (03.02.18 13:34:55)
Kaçta tuttuğunuza bağlı. Bizim büro sizin bahsettiğiniz daire ile aynı. Termosttan minimum 16 derece, hafta içi ise 8-5 20 derece olacak şekilde ayarladım. Bu ay 270 geldi.

Bence normal.
  • malheiros  (03.02.18 13:42:28)
Cok gelmiş. Bana erzurumda 200 lira geldi fatura

  • graupel  (03.02.18 13:42:58)
çok bence de.

  • elorelia  (03.02.18 13:49:14)
kombiyi sürekli açık bırakırsan böyle astronomik ücretleri de beklemek gerek. yine de 500 çok gibi.

10 senedir aynı evdeyim. 200 tl nin üstünü görmüş değilim. ev 40+ senelik. yalnız yaşıyorum. evdeyken kombi açık oluyor sadece o da her zaman değil. yeterince ısındığında kapatıyorum. bi şekilde ısıyı koruyor. soğudunda tekrar açıp 1-2 saat yine yakıyorum. 40-50 derece arasında. çok çok soğuksa ancak gece açık bırakırım, ya da misafir varsa.

kapatıp açmak daha çok yakar mantığı tamamen saçmalık.
  • washe  (03.02.18 13:54:22)
Babamlarin hayvan gibi buyuk 5+2 terasli dubex evine bile 550~600 geliyor (ankara)

arakat 90m2 daire icin cok asiri gelmis.yalitim olmamasi etkiler faturayi ama bu kadar olmamasi lazim. pencereler ne durumda, yalitimi kotuyse cok isi kaybettirir.
  • battal gemalmaz  (03.02.18 14:05:50)
kaçak olabilir.
öncelikle faturayı kontrol ettirin. sonra gerekirse ev için arızaya bildirimde bulunun. yeni tesitatlarda düzgün is yapmadılarsa kacak olabiliyor. başımıza geldi de neyseki havaya uçmadan ya da zehirlemeden mudahale edilebildi. biz de faturanın yüksek gelişinden farketmiştik.

  • balik kraker  (03.02.18 14:20:47)
Belirtilen m2 de Bireysel ısınma sisteminde( kombi, yoğuşmalı kombi) düşük derece kullanımda bu değer fazla tabii. Kullanım dışı etkenlere bağlı Örn. Yalıtım, kaçak ya da peteklerin bakımı gibi durumlarda fatura yüksek gelebilir. Sonuçta faturada kullanılan m3 değerine karşı bi bedel çıkar. Ayrıca yeni abonelikte güvence bedelinin ilk faturada peşin veya taksitlendirme yapılması durumuda mümkün, gözden kaçırılmamalı. Son olarak gaz açma evrakınız var mı? Yoksa usulsüz kullanım bedeli faturada bi etkendir ayrıca. İhtimal çok tabii bağlı bulunduğunuz gaz dağıtım şirketiyle görüşünüz :)

  • santiago  (03.02.18 16:13:07)
uçuk derecede çok bence

  • basond  (03.02.18 17:32:58)
siz kim biz kim, 160 lira mı 500 lira mı, izmir 15 C, orası neresi?

ya biraz anlaşılır yazın şu soruları, hakikaten türkçe zor bir dil değil, iyi kullanılırsa her şeyi anlatabiliyor.
  • gezegen olan pluton  (03.02.18 18:07:55)
Doğalgaz aboneliği yeniyse onunla ilgili bedeller vardır içinde.

  • catch the arrow  (03.02.18 18:12:39)