Kader mi ? Kuruntu mu ?

Herkese merhaba. Bundan yaklaşık 3 sene önce 2 yıllık bir ilişkim benden kaynaklı sorunlar nedeniyle bitti. Her şey güzeldi hoştu derken 1.5 yıl sonra gizli numaradan bir sapık dadandı, hiç lafı uzatacak halim yok özet geçeceğim. Tahminimce bu biten ilişkideki sevgilim bir arkadaşı aracılığıyla konuştu benimle. Ses farklı, hatıralar aynı durumu yani. Sonra ben kendisine mesaj attım, bir süre arkadaşça görüştük ancak daha sonra farklı bir kişiye ilgi duyduğumu sanmamdan dolayı, kendisi tarafımdan takipten çıkartıldı. 1 sene kadar sonra tanıyor olabileceğim kişiler arasında, kendisinin sevgilisiyle çekilmiş bir fotoğrafını profil resmi yaptığı hesabını gördüm. Nedensiz bir şekilde tüm sosyal medya hesaplarımı o an kapattım ve yaklaşık 6 aydır sosyal medya kullanmıyorum. Giriş kısmı bu kadar.

Yakın zamanda e-sigara edindim ve bir kaç sitede alışveriş için hesap oluşturmam gerekti, formları tek tek elle doldurmaya üşendiğimden sosyal medya hesaplarımı tekrar aktif ettim (evet çok üşengecim). Bir gün kuzenimle buluşup kahve içtik, sohbet ettik. Daha sonra kendisi bir program üzerinden kahve falı baktırdı ve az önce sohbet arasında bana anlattığı sorun ve sıkıntılar aynen kahve falı yorumu olarak geri geldi. Vaaay diyerek programı hemen indirdim ve hususi olarak eve türk kahvesi ve fincan takımı aldım ve defalarca fal baktırdım program üzerinden (evet çok işsizim). Fallarımın aşk ve genel hayat yorumlarında sürekli olarak eskiden hayatımda olan birisiyle tekrar görüşeceğim, dibe çöken tortuların canlanacağı, geçmişimden birisinin hayatıma gireceği, pişmanlıklarımı telafi imkanı bulacağım tarzı şeyler yazıyordu. Hee gardaş vazur vuzur diyerek güldüm eğlendim, fala inanan birisi değildim çünkü.
---
Fal yorumları kaldırıldı
---
Dün akşam üzeri her zaman olduğu üzere bilgisayar başında vakit geçirirken yeni bir pinç videosu yayınlandığını gördüm ve videoyu başlatarak yemek yapmak üzere kalktım. Videoda merve özbey konukmuş, hiç beklemediğim bir anda acayip şarkılar söylemeye başladı. İçim tarif edilemez şekilde kötü oldu. Hemen kardeşimi, en yakın dostumu aradım. Kafamı dağıtmam lazımdı çünkü aklımda bir anda giriş kısmında belirttiğim sevgilim belirmişti. Neyse telefonlar kapandı, kafamı biraz dağıtır gibi oldum. Hemen el yapımı biramdan buuuuzzz gibi bir yudum çektim ve bilgisayarın başına oturdum ve biranın yudumu ağzımda 5 dakika kadar kaldı, yutamadım. Çünkü pinç videosu bitmiş, ekranda oynayan video youtube sayesinde arifin mençıstıra attığı gol kadar alakasız bir yere gelmişti adeta. Birayı boğazıma dizen şey arif değildi tabiki (efsane goldür, o ayrı). Bir videosunu dahi izlemediğim, pinçi yayınlayan ve kalitesiz bulduğum içerik platformuna ait, abidik gubidik yemekler tadılarak değerlendirme yapılan bir video oynuyordu ekranda ve eski sevgilimin renkli gözlü hali olan bir kadın gözlerimin içine bakarak konuşuyordu.
i.hizliresim.com
Şakalı eğlenceli bu girdiye yakışmayacak biliyorum ama intiharın eşiğine geldim malesef. Dünden bu yana sanki ölmüş gibi hissediyorum kendimi.

Şakalı komikli cevap atacak arkadaşlar, lütfen yapmayın. Yaklaşık 1 senedir anksiyete kaygı bozukluğu ile yaşıyorum ve tedaviyi reddediyorum. Bu süre zarfında hayatımda ailem dahil hiç kimseyi görmek istemediğimden çok az sayıda insan kaldı yanımda. Onlarla yaptığım konuşmalarda içimi rahatlatamadım. Yeterli sayıda görüşünü alabileceğim kaliteli insan bulamıyorum artık çevremde. Siz ne dersiniz, ne düşünürsünüz anlattığım kadarıyla bu hikaye hakkındaki görüşleriniz tavsiyeleriniz nelerdir ? İletişim mi kurmalıyım, sabır mı etmeliyim ? Hayatıma yeni birilerini almak istemiyorum, bu süreç zaten tek başıma yaşamak için bile çok zor. Ancak eski biriyle tekrar denemenin çok yanlış olacağını da içten içe hissediyorum. Açıkcası vereceğim kararın sorumluluğunu da almak istemiyorum, ne yaparsam yapayım yüzde yüz çok üzüleceğim bir kapıya çıkacağına da emin sayılırım. Yardımcı olur musunuz ?

psikolojik destek iyi gelebilir. kaderle alakası yok bence kendi kendinize hiç yoktan hikaye kurgulamışsınız. sırf fal için takım almak,youtube da ki kadını eski sevgiliye benzetip intihar etmeyi düşünmek. bunlar pek olumlu işaretler değil.

  • biravekahve  (01.02.18 23:03:55 ~ 23:05:25)
Bana fal uygulaması virali gibi geldi. Eğer öyle değilse lütfen destek al, öyleyse de al. Destek mühim.

  • denef  (02.02.18 00:57:00)
- facebookta denk gelmesi facebookun ibneliği, telefon e-mail daha önceki arkadaşlığa , arkadaşınızın arkadaşı olmasına göre vb öneriyor zaten bir çok algoritması var.
- fal'a inanma falsız da kalma demişler ama sen kal
- resimdeki kadın onedionun yemek videosundaki kadın değil mi yahu, pek video falan izlemem ama bana da denk geldi senin düşüncelerinle bi ilgisi yok yani.

iyi değilsin abi, doktora görün. Tedaviyi reddetmek en doğal hakkın ama kafanın içindeki sorunları insan göremiyor ve çözemiyor.
  • syabk  (02.02.18 01:10:14)