Diş kliniği nasıl olsa sizi memnun eder?

Selam,

Yakın zamanda klinik açıyorum. İç mimar ile çalışacağım. Nitelikli bir yer olacak.

Bu kadar az bilgi veriyorum çünkü sizi kısıtlamak da istemedim.

Sizin bir diş kliniğinden nasıl beklentiniz olabilir?

her yerin beyaz olduğu klasik bir yer mi?

Ufak dokunuşlar olan zarif ama klasik bir klinik mi?

Bekleme odası sıradan klinikler gibi mi olsun istersiniz yoksa bir kafe( örneğin 3. nesil kahveci), lüks bir evin salonu gibi vs mi olsun isterdiniz?

Lüks ve pastel tonlarda bekleme odası, kliniğe dair olan o beyaz hijyenik havayı bozar mı?

Kliniğe geçene kadar sıcak bir ortam olsa, sonrasında o hijyenik klinik gelse geçiş sorun olur mu?

ÖZET ve SADET: yukarda örnek sorular sordum, bunlar gibi ama genel anlamda sınırsız olacak şekilde aklınıza gelen her türlü öneriye açığım.

Banyoda nemlendirici krem olmazsa olmazım diyen de benim için çok önemli.

Teşekkür ederim.

Farklı bir tavsiye vereyim. Mikromotorun sesi bekleme odasından duyulmasın. Buna göre bir ses yalıtımı yapabilirsiniz. Bekleme odasında jakuzi de olsa, o sesi duyduğumda rahatsız oluyorum.

  • dissendium  (31.01.18 21:02:01)
"Kliniğe geçene kadar sıcak bir ortam olsa, sonrasında o hijyenik klinik gelse geçiş sorun olur mu?"

Olmaz, gittiğim klinik böyle, bir saatten fazla oturmuşluğum var, hiç canım sıkılmadı ortam güzel olduğu için küçük olmasına rağmen. Her yer bembeyaz olsun istemem, o içeri geçtikten sonra olur olursa.

"Banyoda nemlendirici krem olmazsa olmazım diyen de benim için çok önemli."

Bundan da vardı. Kullanmamama rağmen olması hoşuma gidiyordu.
  • i was made for you  (31.01.18 21:08:31)
hasta çıkışları ayrı kapıdan olsun. bekleme odasında otururken içeriden ağzı gözü şişmiş birini görmek hoş olmuyor.

  • oscar  (31.01.18 21:24:26)
ben sonrası için birşey söyleyeyim. hani koltuğun yanında evye gibi bişey var ağzımızı çalkalayıp oraya tükürüyoruz. işte o mümkünse temiz olsun kötü koku gelmesin ordan.

  • izole  (31.01.18 22:03:59)
Ben beyaz taraftariyim, beyaz agirlikli klinikler bana hep daha hijyenik havasi vermistir bir de beyaz eskimez yani 5yil sonra bile kucuk modifiye ile yeni durur.
Biraz luks gorunsun unitler kavo adec falan olacagina daha ucuz olsun ama bekleme salonu falan luks gorunsun bence.
Birde giristeki yazi onemli o guzel olsun :)
Bekleme salonuna cay kahve otomati koyarsaniz iyi olur, unitte ayrica monitor olsun hastalar kanal yapilirken falan bir seyler izleyebilir :)
  • biarkadastanduydum  (31.01.18 22:09:19)
Icerisi havali gorunmeli. Girdigim zaman "hakikaten profesyonel bir yere geldik" demeliyim.
ICerisi dar olmamalı ozellikle. Olabildigğince ferah olmali. Alan sinirli ise genis gosterecek bir takim trickler kullanilmali dekorasyonda. Alan dar oldugu zaman amator duruyor, guven vermiyor.

  • stavro  (31.01.18 22:42:25)
rica ederim sekreteriniz güleryüzlü olsun. insanlar zaten acı çekerek geliyorlar hekimlerin arasından en çok korkulanı da diş hekimleridir bi de asabi bi karşılama insanın moralini daha çok bozuyor ve gerginleştiriyor.

  • dedim ben sana  (31.01.18 23:00:36)
işinizi temiz ve iyi yapıyorsanız hiç bunlara gerek olmaz, tersinden düşünelim işinizde iyi değilseniz bekleme odasında masaj hizmeti dahi verseniz bir daha gelmem açıkçası.

açıkçası bence hiç bunlara dünya para harcamayın, ortalama bir klinik açıp işinizde iyi olduğunuzu ispat ettikten sonra fiyatları coşturup bu tip göz boyama işlerine girebilirsiniz.
  • gezegen olan pluton  (31.01.18 23:21:07)