[]

Şu müzikler sizde nasıl duygular uyandırıyor?

Efsanevi şiiri ve şarkısından bağımsız olarak şu enstrümantal yorumu dinlediğinizde nasıl hissediyorsunuz? youtu.be

Bunu hep dinleyemiyorum çünkü anında alıp götürüyor insanı uzak diyarlara. Yaşamın boşluğunu ve ölümün kaçınılmazlığını vurguluyor sanki, ölümden geldik ölüme gidiyoruz. Nerede o gidip de dönmeyenler? Ya dönmemek üzere gidecek olanlar...

Edit: Ve tabi ki bu parça, tarifi mümkün olmayan bir his veriyor...

youtu.be

 
Belki de ben abarttım sonuçta müzik göreceli bir beğeni ölçütü, herkeste ya da çoğunlukta aynı duyguları vermez. Tabi karanlıkta kulaklıkla dinlemek ile öylesine dinlemek arasında da fark yok değil.


  • siyah giyen adam  (30.01.18 01:58:09) 
taksimdeki kitapevlerinde çalan toplama albümler gibi. hitap etmiyor.


  • bruceandwayne  (30.01.18 02:06:22) 
aslında yaşamadığın bir hayatın nostaljisini yaşatıyor bu müzikler. alıp o günlere götürüyor. yüz-iki yüzyıl önceki avrupa/amerika'daymışçasına... şahane.

çok seneler geçti, şarkısını getiriyor akla birincisi. çok sevemedim o yüzden. ama ikincisi harika ya.
  • runagain  (30.01.18 05:09:50) 
sarabande'yi es geçiyorum, ilk parça sıkıcı evet. yorum olarak da çok kötü geldi. başka birilerinden dinlesem belki severim bilemiyorum.


  • nocturness  (02.02.18 02:16:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.