Nasıl zengin oldular ?

Çevrenizde bildiğiniz kişiler nasıl zengin oldular ?

Aylık minumum kazancı 100 k olanları kast ediyorum.

Önce ufak bir restuarant açtı ve sonra büyüdü akabinde 3 tane şubesi oldu .Ortalama kazancı min 100 k diye düsünüyorum.

Başka bir tanesi de turizm şirketi açtı ve işverenlerin iş yeri servisi vb şeyleri alarak o seviyeye geldi .Sizin bildiğiniz hikayeler nedir ?

Minimum kazancı olarak bilemiyorum ama yazar bir arkadaşım kitabının haklarını Hollywood’ta çok ünlü bir yapımcı/yönetmene sattı. Birdenbire milyon dolarlar telafuz edildi. Tam zamanlı işini bıraktı. Yani normal standartlardan zengine geçişe örnek olarak söyledim bunu, tam aradığınız cevap olmamış olabilir.

  • sopiro  (27.01.18 15:14:23)
10-15 bin maaşla çalışan müdürdü, önce minik butik otel açtı kartepe-sapanca arasında, işine devam etti, otelini büyüttü, sonra başka bir otel aldı, onu da adam etti, bu arada çalışmaya yine devam etti, sonra iki otelini satıp daha büyük bir otel açtı. aylık 100k kazanıyor mu tam emin değilim ama hala yatırım peşinde, uzak değildir.

bir başka tanıdığımın tarlasına istimlak bedeli 1 milyon civarı ödendi, o parayla fındık tüccarlığına başladı. ferrero'nun sahibi olduğu bir gıda firmasına satıyor direkt çiftçiden aldığı fındığı. dönemlik iş olduğu için aya vurunca değişir ama senede milyondan çok kazanıyordur.
  • Bruce  (27.01.18 15:26:38)
Spesifik ornekler disinda butun zenginlik yollari egitime, zekaya, sermayeye, cevreye, egoya, mantiga, saglamciliga, memur kafasina degil pratiklige, dusunmek yerine yapmaya, sezgileri kuvvetli olmaya, sokagi insani hayati kendisini sinirlarini tanimaya ve en cok da cesarete cikar.cesur ve pratik olmayan birinin ticarette basarili olma sansi yok.

Benim cevremde herkes ticaretle ugrasiyor.cogumuz da hemen hemen ayni isleri yapiyoruz.icimizde ayda 20 k kazanan da var 150 k kazanan da.ama hepimiz ise cok dusunmeden baslamisiz.masraflara degil kazanca odaklanmisiz. Afili isleri degil reelde gercekten ölümsüz olan isleri yapiyoruz.is kurarken kimseye kuralim mi diye sormamisiz. Isimizin cefasini da sefasini da seviyoruz.

Su kadar param var parlak da bir fikrim var napayim diyen biri veya cok zeki cok egitimli ama egosundan kasintisindan baska bir alemde yasayan biri ticarette ilerleyemez. Benim ayda 3 milyon tl cirosu olan celik ureticisi arkadasim var.ne zaman ziyaretine gitsem ya makina basinda ya elinde cekic vs. 40 kisi calisiyor yaninda ama farki ancak geceleri ve tatillerde yasiyor.harika iki villasi harika arabalari var ama egosu yok.bugun fabrikasi yansa gider sanayide calisir ama 3 sene sonra eski seviyesine gelir.

Ben yanimda 6-7 kisi calistiriyorum ortalama.donem donem degisiyor. Iclerinde her sene ancak bir tanesine isi ogretip kendi isinin sahibi olmasini saglayabiliyorum. O da digerlerinden daha egitimli daha bilmemne oldugundan degil.ise daha basit ama daha gercekci baktigi icin.digerlerinin eline 300 er bin lira versen gider adi cok afili ama halkta talep edenlerde karsiligi olmayan bir iste 6 ayda tuketirler.
  • zargana75  (27.01.18 15:40:32)
zargana'nın dediği şey doğru, ama örnek verdiği arkadaşı hiç de güzel bir hayat yaşamıyor bence. Ayda üç milyon kazanıp bütün gün çekiç sallıyorsan sana ne faydası var paranın? Anca çocuğun yer, tüküreyim öyle paraya. Gece villada uyusam ne uyumasam ne.

  • i was made for you  (27.01.18 15:56:40 ~ 15:57:04)
Yolda issiz gezerken, bir tanidiginin rastlayip "benim su arsayi sat, komisyonunu al" demesiyle, bugun kose olan bir emlakci var bildigim.

@i was made'e katiliyorum. Ama ben tukurmek kelimesini degil, daha agir bir kelime kullanirdim.

Popo tavan yapip alemlerde her gece para sacmak degil bunun alternatifi. Ama isci gibi de calisacaksam ..kayim oyle paraya. Isinin basinda durmak, isini takip etmek farkli; amele hayati surmek farkli.
  • runagain  (27.01.18 16:58:12)
Kariyer degistirip, biraz cile cektikten sonra firsat buldukca kodlayabildigim kendi yazilimimi satarak zengin oldum. Aylik gelirim bahsettigin miktarin 2 kati civarina yaklasmak uzere ve benden baska kimse bilmiyor bunu.
Hala freelancer usulu musteri isi yapmaya devam ediyorum. 3 kurus para verip de kendini senin sahibinmis gibi sanan tiplerle ugrasmak hosuma gitmese de yaptigim isten keyif aldigim icin devam ediyorum.

  • gormemisin oglu  (28.01.18 06:25:04)