Hindistan’a giden var mi?

Selam,

Bu yaz yillik izni hindistan’a mi gomsem diyorum. Gecen yaz tayland/kambocya yapmistim vede cook guzeldi.

Daha once giden var mi buralardan? Kocaman ulke, nerelere gitmek lazim? 15 gunde cok cok az bir kismina gidilir diye dusunuyorum, nerelere oncelik vermek gerekir? Amacim ordaki yasami gormek, yuzlerce yillik tapinaklari/yapilari gormek vs..

Ah bir de ortalama ne kadarlik bir butce yeterli olur? Ucak bileti 1500 civarinda. 5-7-10-15?

Simdiden tesekkurler,

Bence çok güzel bir seçim ben de çok merak ediyorum.

  • O beni prenses peri sanıyor  (25.01.18 23:05:38)
Hocam gitmedim fakat discovery channelda gördüğüm kadarıyla çok pis yahu, türk standardında bile pis yani.

Fareler için tapınak yapmıslar, süt koyuyolar mesela farelere, fare onun ıcınde dusuyor sonra iciyolar o sütü falan.. leş yani.

Ukrayna yap hacım. vize de yok hem.
  • binder dandet  (25.01.18 23:23:47)
2010'da gitmiştim. şubat gibiydi, hava çok güzeldi. çok az yağmur, çoğunlukla güneş vardı. yalnız hijyen eksikliği ile birleşince yazın zor olabilir. delhi, jaipur ve agra altın üçgen deniyordu galiba. en turistik bölgesi. ama gitmişken bir kaç ay geçirilebilecek bir yer aslında. batı'da goa diye güzel bir bölge var diye biliyorum, mumbai, kalküta, varanasi, rishikesh çok bilinen yerlerinden. ulusal parklar var, ben gidememiştim ama öneririm. bir de hindistan ucuz bir yerdi, hele ki konforuna çok düşkün değilsen bayağı hesaplı gelecektir. gitmeden gezginlerin blog'larını ziyaret et, bazı şeyleri bilerek gitmekte fayda var.

  • puc  (26.01.18 00:25:06)
Bakindim biraz da yazin gitmyi pek onermiyorlarmis genelde :( aralik-mart arasi iyi deniyor. Biletlere baktim en ucuz nisanda varmis :d

Ay basinda kadar bu seviyede kalirsa alinir bile belki..iyi bi arastirma yapmak lazim oncesinde
  • fakyoras  (26.01.18 00:33:11)
temmuz - agustos bombay gibi yerlerde muson mevsimi, goa gibi yerlerin de off-season i. yani cok hareket goremezsiniz. hatta kesin gitme o mevsimlerde diyebilirim bile cunku o muson mevsiminde ben hindistanda calisiyordum, nasi bir sey oldugunu biliyorum. hos degil :D

15 gunde delhi-jaipur-tej mahal-varanasi filan olur bence anca. kuzey taraflar yani.
  • kuehles blondes  (26.01.18 04:33:23 ~ 04:34:24)