Askerlik Durumu için Tezsiz Yüksek Lisans

merhabalar,

4 şubatta askerlik tecilim bitiyor.Bazı üniversiteler başvuru yaptım fakat ales ve yabancı dil sınavım yok. Başvurduklarımda şu ana kadar yedeklerdeyim ve oldukça alt sıralardayım. mezuniyet puanım 59,9. açıklanmasını beklediğim kırklareli, yıldız ve gebze teknik kaldı sadece. yarından itibaren başvurabileğim ve ücreti 3000 tl üstü olmayan üniversiteler bar mı bildiğiniz. İşe giricem fakat askerliğimi tecil ettirmem lazım.

2. olarakta olurda bir yer bulabilirsem kesin kayıt tarihi 4 şubat sonrası olan üniversiteler için nasıl bir yol izlemem gerekir. şubeye gidip bir sonraki askerlik dönemine kadar tecil ettirme şansım var mı?

yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. teşekkür ederim.

O ortalamayla neredeyse imkansız. Hiç onları bekleme, doğrudan git özel üniversiteye. Senden yüksek ortalamam. Bir iki üniversite haricinde ortada kaldım. Tecilim haziranda bitiyor. Gidip haziranda özele yazılacağım veya bir kaç tezli yl deneyeceğim.

  • sylr  (26.01.18 07:56:25)
haziranda başlıyor bazı özeller. yeniyüzyıl var şubat 2de b tiyor ama 6000 lira. 3000 lira hiç görmedim özelde.

  • Cursed Chico  (31.01.18 00:58:58)
@sylr bugün yıldız teknik üniversitesine kayıt yaptırdım 2000 tl ye yedeklerden. yani imkanlı. olurda böyle bir duyuru arayan olur. yedeklerde gerilerde olsanızda tezsiz yüksek lisans başvurularında takipte kalın. Başvurduklarınızı bekleyin yani. Hatta ortalaması benden daha düşük bir arkadaşım da yıldız'a kabul edildi.

  • onursensoz  (01.02.18 23:45:07)
Ben de Bülent Ecevit’e yaptırdım, 1470₺ dönemlik:) oluyormuş demek ki, denedik gördük :)

  • sylr  (04.02.18 08:06:03)