Başıma bişey gelmeyecekse espresso dışındaki kahveler işe yaramaz

Merhabalar, espresso tam manasıyla bir kahve bence. Kahvenin özü, demi tam çıkıyor. Ama diğer kahveler espresso içermesine rağmen o yoğunluğu bozarak kahveyi işe yaramaz hale getiriyor. Şekerli katkılı bir içecek gibi... Mırra mantığını bilmiyorum belki o da iyidir. Ama white mocha bence bir kahve değil ve işe yaramıyor.

Sizce durum nedir?

Damak zevki meselesi.

Benim espresso harici favorim flat white ve cappuccino.
  • kuehles blondes  (24.01.18 17:50:05)
Boşuna kahvelerin şahı değil espresso. Ama diğer kahveler işe yaramaz demek ağır olmuş, duruma göre farklı kahveler tercih edilebilir.

  • arandur  (24.01.18 17:55:04)
white mocha bir kahve değil, kahve ile yapılan bir içecek. "şekerli katkılı bir içecek gibi" demişsiniz. e öyle zaten? gibisi fazla. şekerli katkılı bir içecek.

espresso bir kahve demleme yöntemi. ha o demlemeye uygun bir çekirdek kullanıyor olabilirler. kıyas yapacaksanız diğer kahve çekirdekleri ve diğer demleme yöntemleriyle kıyaslamanız gerekli. içine bit kadar espresso konulmuş sütlü şekerli kremalı soslu bir içecek elbette kahve değil.

coca cola ile kolalı jelibonu karşılaştırmak gibi bir şey sizinki.
  • kibritsuyu  (24.01.18 17:55:46 ~ 17:56:23)
ben de espresso severim ama çabuk bitiyor.

  • herhaltibiliyoring  (24.01.18 18:06:03)
kahveyi değilde sevenlerine işe yaramaz de bari, coca cola işe yaramaz rakı işe yaramaz gibi birşeye geliyor dediğin, seven sever sevmeyen sevmez

  • docrivers  (24.01.18 18:09:02)
Duyuru başlığı ile duyurunun kendisi arasında çelişki var. Başlıkta esprrsspo dışındaki “kahveler “ demişsin. Oysa aşağıya onlar kahve değil şekerli içecek demişsin. Önce karar verelim, hangi sınıfa koyuyorsun o içecekleri ? Sonra tartışalım

  • dragons  (24.01.18 18:31:01)
Espressonun yaradığı iş nedir?

Midemi deler gibi olduğu için ve kahvenin işlevi benim için tatlı ihtiyacımı/ açlık hissimi bastırmak olduğundan espresso benim için işlevsiz. Ayrıca birkaç yerde basınç ile demleme yöntemi olduğundan dolayı çekirdeklerdeki zararlı bileşenlerin de kahveye geçtiğini okumuştum.

Ben de bol sütlü filtre kahve severim. En işime yarayan o çünkü.

Beklentiler farklı olduğuna göre herkesin fikri farklı. Kısacası renkler ve zevkler diyelim :)
  • kendi kendine yasayan yavrucak  (24.01.18 19:54:05)