2014 ve öncesinde bitcoin alanlar parayı vurdu mu ?

Sıfırdan bir servet elde etmiş görünüyorlar. Bu paraya devletin el koymasını nasıl önlediler ?

Ortada para var mı? Cidden meraktan soruyorum. Fiziki (banka hesabında vesaire) bir para yok sanki ortada.

  • kendi kendine yasayan yavrucak  (24.01.18 01:38:29)
Dönüştürebilene var ama tabi dönüştürebilen oldu mu

  • gölgede aynı  (24.01.18 01:57:28)
en çok merak ettiğim şey, sürekli düşüyor çıkıyor, yeni alım yaptım, şöyle sattım.

abi para var mı para? kendi banka hesabına alan var mı?

lafa geldi mi "1000 dolardan aldım şimdi 19 bin dolar"

ee bakıyon cepte kuruş yok?
  • Photographer  (24.01.18 02:09:34)
ortada para yok ama bir güç var.

niye para olmasın ki? yani birinin 2014 ve öncesinde alıp 19 bin seviyelerine gelene kadar hold edip zirvedeyken satmış olma ihtimali düşük. çünkü 10 katına, 20 katına çıksa en azından bi kısmını satarlar. ama kesinlikle var böyle insanlar. neden olmasın ki?
  • no frost  (24.01.18 02:12:39)
abi paypal bile olmayan bir ülkeden bahsediyoruz, neredeyse s.tığımız bktan vergi alacaklar.

ben pek ihtimal vermiyorum, elini kolunu sallaya sallaya 19bin doları tr banka hesabına alınacağına.

bir de feto muhabbeti var hani, yurtdışından gelen paralara aşırı dikkat ediyolar.
  • Photographer  (24.01.18 02:14:37)
@photographer

Btc siteleri üzerinden bitcoin satışı yaptıktan Sonra paranı banka hesabına çekebiliyorsun rahatlıkla . Ortada fiziki bir para var yani..
  • Kusursuz dostlarin dort ayagi vardir  (24.01.18 02:21:13)
Küçük düşünüyorsunuz...

2010 civarında araba parasına arsa alanlar; milyon dolarlara aynı arsaları ya sattılar ya da kat karşılığı verip multi milyoner oldular. Devlet bunlardan sıfıra yakın vergi aldı. Adam 5 senede hiçbir iş yapmadan multi milyoner oldu ve vergi vermedi.

Sanayici ise kıçını yırttı, gece gündüz çalıştı, sonunda hem para kazanmadı, hem de kazanamadığı paranın vergisini tam verdi.

Devlet ilk önce şu arsa ve emlak rantına el koysun, sonra bitcoin'e sıra gelir.
  • malheiros  (24.01.18 02:26:08)
@photographer, @kendi ..

gördüğüm kadarıyla bilip bilmeden konuşuyorsunuz,para var tabi para olmasa insanlar neden girsinler biri çıkar; abi para yokmuş der, diğerleri girmez.

Bizzat ben bir sürü para çektim. Hala da çekiyorum istediğim zaman
  • mysql34  (24.01.18 02:44:05 ~ 02:46:12)
@mysql34

Var mı diye soru sordum (ki gerçekten merak ederek sorduğumu da belirttim) çünkü
ben şimdiye kadar olana denk gelmedim. Kesinlikle yok demedim.
Para çekenlerin olduğunu da öğrenmiş oldum. Allah bereket versin.
  • kendi kendine yasayan yavrucak  (24.01.18 02:58:34 ~ 03:05:46)
O zamanlar alan kaç kişi tuttu ki? Ben de 2013 sonbaharda almıştım. Hatta geçende mail kutumda işlemlere baktım, o zaman küçük paralara hesabıma giren çıkan coinler şimdi ev alıyor. Fakat üzülmüyorum. Neden? Çünkü ben btc-e ile çalışıyordum hep. Zaten site kapanınca bütün param gidecekti :)

  • catch the arrow  (24.01.18 03:28:21)
2013 de girenler filan baya zengin oldu paralarıda cektiler
7-8 ay önce girenler bile paralarını baya katladılar.
son 1-2 ayda girenlerin çoğu zararda :)
ortada para var evet 500 küsür milyar dolar kadar şu an için
  • bnmzz  (24.01.18 11:26:10 ~ 11:26:33)
unutanlar dışında kimse trilyoner olmamıştır.

çünkü atıyorum; 10 dolara aldığın bir şey 100 dolar olduğunda korkar ve satarsın. hatta 50 dolar olduğunda bile satarsın. o yüzden gerçekten aldığını unutanlar dışında çoğu kişinin 100x falan yaptığını düşünmüyorum.
  • tchuck  (24.01.18 11:32:34)
@catch the arrow btc-e tekrar açıldı :)

  • fatalsoul  (24.01.18 11:40:57)
ya arkadas para neden olmasin ortada. Bitcoin ile alisveris yapabilecegin tonla internet sitesi var.

  • eksimeksi  (24.01.18 17:15:26)
babam var , doğçe bank hesabına yollamışlardı parayı ama öyle aman aman bir para değildi jeep marka araba aldı 100 bin tl falan vurdu fazlası değil aynı şekilde nintendo'dan da vurmuştu ona da anneme volvo aldı, kafası çalışan yapıyor birşeyler

  • docrivers  (24.01.18 18:07:45)