kredi kartı sahibi olmadan sanal kart sahibi olmak ?

arkadaşlar hiç kredi kartım yok. sadece banka kartım var. ama bazı kullanmak istediğim servisler (mesela getir gibi) illa kredi kartı istiyor. ayrıca bazı yerlere kalıcı şekilde (sony psn, amazon) banka kart bilgilerimi paylaşmak istemiyorum.

bu sebeple bir sanal kart'a ihtiyacım var. türkiyedeki çoğu banka illa kredi kartı alırsan sanal'ını veririz diyor.

banka kartımdan kontür yükler gibi para yükleyip kullanabileceğim sanal kart hizmeti veren bir hizmet varmıdır ?

Kredi kartı isteyen yerlerin bazıları banka kartını kabul edeceklerdir.
Yurt dışında farklı para birimleri üzerinden işlem yapılacağı için işlem daha sıkıntılı olabilir.

  • cakabo  (23.01.18 16:30:13)
Ben yıllarca kredi kartsız olarak sanal kart kullandım. Şu anda gerçek kartı zorunlu tutuyorlar mı ya da bankaya göre değişiyor mu bilmiyorum ama eskiden tek başına sanal kart mümkündü.

  • mikro patlama  (23.01.18 17:02:41)
benim de hiç kredi kartım yok ama garanti'den maaş hesabım var internet bankacılığından sanal kart tanımladım.

  • anarsik kurbaga  (23.01.18 17:12:17)
Hocam ParaMara var İninal var.

Ön ödemeli sanal kart sağlıyorlar.
  • lcha  (23.01.18 17:13:20)
Garanti bankası banka kartına bağlı sanal kart veriyor. Online işlemlerden başvurulara geçiyorsun, orada da sanal kart var. İstediğin kartı, hatta hesabı seçip sanal kart oluşturuyorsun.

  • denizgonen  (23.01.18 17:25:03)
garanti bankası'ndaki vadesiz hesabıma bağlı bir sanal kartım ve kredi kartıma bağlı bir sanal mastercard'ım var ayrı ayrı.

hesaba bağlı olan karta hesaptan para yüklenip kullanılıyor. yani kredi kartım olmasa da sadece hesap ile sanal kart kullanabiliyorum. kimse hesaba bağlı sanal kart için bana "bir de kredi kartın olması lazım" demedi.

banka kartın varsa banka hesabın da vardır. banka hesabın varsa banka hesabını kullanabildiğin bir internet şubesi de vardır. bankanın böyle bir hizmeti varsa o internet şubesinde de sanal kart oluşturma vardır. dediğim gibi, garanti bankası'nda var.
  • kibritsuyu  (23.01.18 17:28:40 ~ 17:29:02)
garanti müşterisi değilim, çok eskiden maaş için kullanmıştım. banka kartının sanalını oluşturan tek banka onlar sanırım. çok iyi özellik.

paramara initial kart tam istediğim şey aslında. cevap yazan herkese teşekkürler.
  • maden suyu  (23.01.18 20:35:55 ~ 20:37:07)