Sgk’da işveren kismi istihdam girmis sorun olur mu?

Merhaba,

Calistigim yer sigortami her ay duzenli ve normal olarak yatiriyordu ancak aralik ayinda iki parça halinde toplami 30 gun edecek sekilde 21-9 gun olarak iki ayri satir var ve eksik gun aciklamasina ise kismi istihdam yaziyor. Eksik gun kodu ise 6. İnternetten biraz aradim ama anlamadim isin gercegi.

Bu bana herhangi bir sorun yaratir mi? Herhangi bir hakkimi elimden alir mi? Sayet bir sikinti olmuyorsa neden boyle bir sey yapmis olabilir? Cunku normalde tek satir 30 gun olarak yazılıyordu.

Simdiden tesekkur ederim.

e-devletten baktığını varsayarak söylüyorum. işyeri no ya da meslek no'da bir değişiklik var mı yoksa bir önceki ile aynı mı? belki sgk nakil olmuş olabilir.

  • kafa koparan manyak  (23.01.18 09:59:15)
toplamı 30 gün ediyorsa, normal 30 gün şeklinde bildirmekten hiç farkı yok. hiçbir şey olmaz.

  • kibritsuyu  (23.01.18 10:01:31)
@1 ufak bir yer değil, acaba prim gibi mi gosteriyor diye düşünüyorum.
@2 is yeri-unvani vb hiç bir şey değişmemiş. Sadece kismi istihdam yaziyor farkli olarak. Sgk naklinden kastimiz baska sgk kurumu ile calismaksa o da ayni gozukuyor.

  • zor azizim zor  (23.01.18 10:25:47)
çıkış/giriş yapılsa çıkış ve giriş tarihleri görünür. eksik gün nedeni değil, işten çıkış sebebi görünür.

nakil (aynı işyerinin farklı şubeleri arasında geçiş) yine çıkış ve giriş tarihleri görünür, arada gün farkı olmaz ve çıkış sebebi olarak 16-nakil yazar (bu durumda da herhangi bir hak kaybınız olmaz ama izninizin alınması gerekir).

sizdeki durumlar bu ikisi de değil. yukarıda hiçbir şey olmayacağını yazdım. doğru, bir sıkıntı olmaz. lakin niye böyle yapmış olabilecekleri ile ilgili fikir yürütmeye çalışacağım.
  • kibritsuyu  (23.01.18 13:02:08)
Bende anlamadim benden sorumlu insana soyledim o da muhasebeye soracagini ve bana haber verecegini soyledi. Bir cevap gelince sizlere de aktaririm. Tesekkur ederim. Siz bir sonuc bulursaniz sizden de haber bekliyor olacagim. Tekrar teşekkür ederim. Bu

  • zor azizim zor  (23.01.18 15:25:10)
aklıma gelen en mantıklı açıklama, başkasını part time diye bildireceklerine sizi part time bildirdiler. sonra iptal edip tam bildirmek yerine 9 gün daha part time bildirdiler.

  • kibritsuyu  (23.01.18 17:44:10)
yani o da bir düşünce bana da öyle geliyor. bakalım haber bekliyorum işverenden.

  • zor azizim zor  (23.01.18 21:07:23)