Birini dövmenin cezası nedir?

Yakın zamanda biriyle kavga ettim.
Köpeğe durup dururken tekme atan bi şerefsizdi.
Konu haklı/haksız değil. Yaptığımı eleştirmeyin lütfen. Konu bu değil.
Bana göre yapılması gereken oydu. Sonuç olarak bayağa sıkıntı yaşadı karşı taraf fiziksel olarak.
Kısa anlatıyorum, şikayetçi olmuş. Bugün gidip ifade verdim karakolda.
Savcı gerekli görürse mahkeme açılıyormuş sanırım.
Bu adamın elinde darp raporu var,
Nasıl bi doktordan aldıysa yazmış da yazmış..
7 gün iş göremez raporu var.
bir esnaftan kamera kayıtlarını da almış.
O görüntüleri izledim ben de. Köpeğe tekme atması gözükmüyor
Ben direk gidip Allah ne verdiyse girmişim.
Gerçi tekme attığı gözükse de ne değişir bilmiyorum.
Şimdi mahkeme olursa ben ceza alır mıyım? Alırsam ne alırım?
Sabıkam vs Yok. İlk defa mahkemeye çıkacağım.
Daha önce benzer olay yaşamış yada fikir sahibi olan biri var mıdır?

Konu o değil biliyorum ona dair cevabım yok ama eline sağlık demek istedim.

  • new day new life  (23.01.18 08:29:34)
Kopege tekme atmasinin karsiliginda dovdugunu ispatlayamasan bile, basit tibbi mudaheleyle giderilebilen yaralama kapsaminda ya adli para cezasi alirsin ya da hukmun aciklanmasinin geri birakilmasina karar verilir. Ikincisinde denetimli serbestlik olur, karakola git imza at falan gibi.

  • finsidigi  (23.01.18 09:03:34)
New day+1

  • beetlejuice  (23.01.18 09:28:07)
  • eksimeksi  (23.01.18 09:50:26)
Basit yaralamadan ceza alırsın. Belki hastane ve çalışmadığı günler rücu ettirilir.

  • bos gezenin bos ustasi  (23.01.18 10:16:49)
Ellerin dert görmesin.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (23.01.18 11:54:48)
iş göremez raporu kaynaklı bir miktar para cezası ve hükmün açıklanmasının geri bırakıldığı hapis cezası gelebilir. 5 sene suç işlemezsen sabıkandan düşer.

  • stanley weber  (23.01.18 12:26:38)
Savci sana "neden vurdun?" diye soracaktir. Sen de ifadende durumu anlatirsin. Adam iyi hazirlanmis diye lap diye hapis cezasi vs olmaz. Sorusturma devam eder de adamin kopege vurdugu bir kamera kaydi da ortaya cikarsa senin elin guclenir. Merak etme fazla birsey olmaz.

  • dougsampson  (23.01.18 13:49:06)
İlk ifadende adamın köpeğe vurduğunu senin de bunu görüp bir anlık öfke ile haksız tahrik altında adama vurduğunu pişman olduğunu söyle bişey olmaz.

  • loser blueser  (23.01.18 15:22:50)