Ev Bulamamak ve Depresyon

Çok mutsuzum dostlar :(
Bir süredir Kadıköyde ev arıyorum. Başlarda (ekim-kasım ayları) gevşek gevşek arıyodum. Tuzum kuruydu çünkü.Yok illa sahibinden olsun, emlakçılık müessesesini sevmiyorum falan diye tutturmuştum ama şimdi öyle değil. Süreç içinde kaçırdığım emlakçılı evleri bile arar oldum..
Neyse konumuz sadece o değil,
Deprem fobim var ve bir zahmet 18 yıllık veya daha genç bina arıyorum. Kadıköy Moda, caferağa falan baktığım yerler. Tamam yani eski yerleşim yeri falan da yani son 20 yılda hiç mi ev yapılmadı sanki..
sorun şurada ki; kira fiyatları uçmuş ve giderek yükseliyor..(2000 civarı olsa ne güzel ama ancak harika bi 3+1 için 3000e kadar çıkabilirim. Zaten her durumda ev arkasaşı alacağım)
Tek başına çık demeyin hiç, 1+1le 2+1 kiraları arasında pek de fark yok.
Yeldeğirmeni çok tatlı oldu diyen kitleyi dinleyip ordaki emlakçıları da gezdim, evlere baktık.. rutubet kokmayan ev yok. Üstelik yine artık obsesyona dönen deprem korkum yüzünden kesin olarak soğudum yeldeğirmeninden. (Bitişik nizam, kaldığım bina yeni olsa dibindekilerin akıbeti ne olacak belli değil)
Hayattan soğudum artık, herşeyim kolilerde, yıldım resmen yaa. Bi de ben böyle düzen konfor meraklısıyım ev bulup çıksam bile ha deyince eve/odaya o bütçeyi ayıracak ev arkadaşı nasıl bulucam , ayhh o konuya hiç girmiyorum.
İstanbul'un tiksindiren tarafları vol.9872728

Bu arada Beşiktaş ya da kadıköy dışında bir yer düşünmüyorum. Şu an içinse , kişisel şartlar gereği kadıköy neredeyse şart.
Offgh bi akıl verin napıcam ben:((((

EDİT: kiraya 1000 lira gibi bi bütçe ayırmak istiyorum. Yani 2kişi için 2000, 2200belki. 3+1 bi ev için 3000 gibi. Yani sizce de kiraya daha fazla bir para harcamak fazla değil mi? Değilse neden??? Ya da ev arkadaşıyla kalanlar ne diyor? Bu şartlarda bi eve/odaya 1000 liradan fazla verip hem de biriyle kalır mısınız?

Yanyana yanyana binalarla dolu sokaklarda ve trafikle yasayacaginiza neden kalamis, feneryolu, kiziltoprak gibi muhitlere bakmiyorsunuz? Kadikoye en trafikli zamanda 15 dkyi gecmiyor gitmek. Evlerin neredeyse hepsi yeni, kiralar da arz yuksekligi sebebiyle gayet de uygun. Kadikoyden feneryoluna taksi 12-13 tl filan yaziyor mesela.

  • kuehles blondes  (21.01.18 19:22:19)
ne demek ev bulamıyorum, inşaat yapılmamış? ben neden her gün şantiyeye çevrilmiş yollardan geçiyorum? ya ben 20 yıldır paralel evrende oturuyorum ya da siz.

www.sahibinden.com

herhangi bir emlakçıya 2500-3000 aralığında ev arıyorum derseniz yağdırırlar eminim.
  • angelofdeath  (21.01.18 19:35:13 ~ 19:36:45)
@kuehles haklısın tabiiki ama yani beni de deli dürtmedi
Arabam yok, her gün taksiyle git-gel öyle bi para vermek istemiyorum.
Ayrıca ev arkadaşı alacağım için genelde o taraflar tercih edilmiyor.
Öğrenci değilim, kendi paramı kazanıyorum ama ekonomik anlamda daha rahat olsam zaten daha kolay ev bulurdum yüne baktığım yerlerde.

@acem sen de doğru diyosun. Zaten 0-5 yaş arası var ama işte artık emlakçılar da müteahhitlik yaptığından asla fiyat kırmıyorlar.
Hasanpaşayı g.tüm yemiyor güvenlik açısından bir kadın olarak
Ziverbey de yine çarşıya yürüme mesafesi değil ama tabii düşünülebilir belki.

Hofgg sinirden ağlıiycam:/
  • jimjim  (21.01.18 19:37:16)
@jimjim

Ben gece eglenceden donerken demek istedim taksi olayini yoksa her gun taksiye dokecek para kimde var ki zaten gerek yok ki, kadikoye en guzel baglantilardan birine sahip saydigim yerler. Yani ya yurunur bu dedigim yerlerden, ya dolmus ya iett otobusu.

Ziverbey carsiya yurume mesafesi bu arada, 10-15 dkda yurunur rahatca. Ya minibusle indi bindi vs. kosuyolu daha ucuz olabilir, oralara bakabilirsin. Kiziltoprak da biraz daha uygundur feneryoluna gore fiyat acisindan.

su anda kadikoyde mi yasiyosun? Ben anlamadim su anda oturdugun yeri. Yoksa kadikoyde sadece takilmalik mi zaman gecirdiniz su ana kadar?

Bu arada yogurtcu parkinin oralarda da cikabilir biseyler.
  • kuehles blondes  (21.01.18 20:01:53)
@kuehles
Dört yıl kadar üsküdarda kaldım, güzel merkezi ve fakat çok eskiydi yaşadığım ev. Ayrıca asla üsküdarda vakit geçirecek mekan olmadığı için her gün yine kadıköydeydim anlamsız olmaya başlamıştı. Şu an geçici olarak ailemin yanındayım. İş durumum ve sosyal çevre açısından kadıköy ve etrafı (acıbadem, ziverbey vs) benim için daha makul.

  • jimjim  (21.01.18 20:06:32)
@jimjim

O zaman caferaga, moda, yeldegirmeni olmuyorsa

Ziverbey
Kiziltoprak
Kalamis
Feneryolu
Kuyubasi
Marmara uni etrafi (feneryolu oralar da esasen, arka tarafindan bahsetmiyorum)
Kosuyolu
Hasanpasa
Sogutlucesme

En mantikli opsiyonlar.
Kisisel tercih meselesi, ben mesela yanyana dizilmis, direkt birbirinin icinde gibi duran binalarla dolu bi yerde, gurultunun icinde oturamam, senin icin farketmiyorsa biraz daha ciddili bakabilirsin tabi.

Bir de ev arkadasi arayan birinin yanina girebilirsin kendin ev acmak yerine.
Ve sey orasi da hasanpasa oluyor sanirim, kudret goz hastanesinin oralar da gayet iyi. Ama marmaray yuzunden filan fiyat artmistir, bilemem :)
  • kuehles blondes  (21.01.18 20:15:00)
Ya işte yarın artık son 2 emlakçıya gidicem, bu hafta da bişey çıkmazsa ya acıbadem (natülüs) ya da dediğin gibi ziverbey.
Öğrenci evi yerine düzgün temiz ferah bi ev olsun istiyorum o nedenle kendim kontrat yapıcam. Sağol önerilerin için kıehles :)

  • jimjim  (21.01.18 20:20:44)
Kadıköy ve beşiktaşta ev tutmak müthiş gereksiz bir olay. İnanılmaz sıkışık sokaklar inanılmaz trafik, inanılmaz kalabalık, inanılmaz eski binalar ve inanılmaz fazla kiralar. Bu arada kişi başı 1000 lira kira da düşük bir rakam değil, konforumdan ödün verip biriyle ev arkadaşı olacaksam da 30 yıllık binaya 1000 lira vermem herhalde. O yüzden bence tekrardan gözden geçir derim taleplerini.

  • roket adam  (21.01.18 23:33:57)