internetteki arif v 216 övgüsü

Film çıkalı uzun zaman oldu ancak yoğun dönemde gitmek istemediğimden filmi bugün izleyebildim. film üzerine emek verilmiş olsa da büyük oranda bir nostalji güzellemesi ve göndermelerden oluşan, pek de güldürmeyen bir filmdi. ancak youtube incelemeleri (geekyapar, hasan yalçın, filme gitmeden önce) gibi kanallar ve bir çok site film için hunharca övgüler düzmüşler. bunun sebebi nedir, sizce de film bu kadar iyi miydi? hayır Cem Yılmaz'ın da filmlerini (ali baba hariç) beğenirim genelde.

not: filmi anlamamışsın, gidin Cumali ceber izleyinciler yazmasın lütfen. göndermeler filmi iyi yapmaya yetmiyor maalesef.

bence parasal konular var.

  • sutlu nescafe  (20.01.18 20:24:32)
  • Jimmy McNulty  (20.01.18 20:30:27)
ben de onu diycektim.
mantıksızca bir övgü var ekşide de.
iki kere gitmiş yine gidecekmiş falan.
bakiyorum övenlerin diğer entrylerine, normal gibi duruyor.
  • herhaltibiliyoring  (20.01.18 20:46:16 ~ 20:47:03)
@Jimmy McNulty
biraz önce onu izledim, bir tane eli yüzü düzgün eleştiri buldum diye sevindim hatta.

film tabi ki beğenilebilir, lafım yok ancak ölümüne övmeyi, olumsuz bir şey say(a)mamayı anlamıyorum.
  • sheeper  (20.01.18 21:07:23)
Bana göre nostalji güzellemesi olduğu için güzeldi. Yani o yıllara olan özlemi ve saygıyı ifade biçimi olmuş bu film Cem Yılmaz için bence.

bu filmi kötü yapmıyor benim için nostaljik yaşayan herkesin beğeneceği bir film olmuş.

Hunharca gülsem ama bu öğeler olmasa daha az beğenirdim muhtemelen. Beğenisini ifade eden herkes de komik olduğu için beğenmememiştir diye düşünüyorum. Dediğim gibi nostaljik öğeler oldu benim beğenmemi sağlayan. Göndermeler ise bunu destekleyen uyarıcılardı sadece.
  • kendi kendine yasayan yavrucak  (20.01.18 21:27:10)
para alıyorlar, acayip reklam dönüyor ya da fanboylar.

  • pinkpeony  (20.01.18 21:30:00)
Ek olarak: çok beğendiğim bir entry de burada dursun.

eksisozluk.com
  • kendi kendine yasayan yavrucak  (20.01.18 21:36:13)
mizah olarak hadi gora biraz daha farklı olabilir (ki gerçekten biraz yani zorlarsan ona da aynı denebilir) arog'la yahşi batı'yla baya aynı tarzda bi filmdi. (hemen her replikte ince veya kalın bi espri, bi şeylere gönderme vs.) onların mizahını sevmiş bi insanın bunu da sevmesi lazım. belki de sosyal medyada pek yakında'yla başlayan anti cem yılmazcılık seni de farkında olmadan içine almıştır o sebeple sevmemişsindir ya da doğru bi anında bi izlememişsindir. aklıma gelen son ihtimal olarak da zaman geçtikçe daha güzel gelicektir sana.

  • semaforo de medianoche  (21.01.18 01:48:57)
Bir filmden beklentim keyifli vakit geçirmek ve bu beklentimi fazlasıyla karşıladı. Zaten filmin acayip bir bilimkurgu ya da inanılmaz bi senaryo olmak gibi bir misyonu yok. Sabun köpüğü mantığında, bence çok güzeldi.

Bu arada göndermeleri falan anlamasam da aynı şeyi söylerdim, keyif aldım yani bu yeterli.
  • roket adam  (21.01.18 03:04:15)