seo uzmanı olmak

zor mu kolay mı?

sadece içerik geçmişim var. bu ilanda yer alanları kavramam ne kadarımı alır?

SEO ve içerik yönetimi konusunda en az 2 yıl deneyimli, tercihen ajans geçmişi olması,
Google Search Console, Google Analytics, SEMrush arama motoru araçlarını ve farklı SEO ölçümleme (Deepcrawl, SearchMetrics, Ahref, Insider) araçlarını kullanabilen,
Google Adwords, Sosyal Medya konusunda deneyimli,
Arama motoru algoritma değişikliklerini takip ederek, uygun değişikliklerin yapılmasını sağlayacak,
Birden fazla sitenin SEO çalışmasını yürütecek,
Kelime bazlı SEO çalışması yapabilecek,
Gerektiği zaman dış link satın alabilecek ve bloglarda yazıların yayınlanmasını sağlatabilecek,
Sayfa bazında sitenin performansını takip edecek, eksiklikleri belirleyerek raporlayabilecek, rakip analizi yapabilecek,
Analiz etme yetkinliğine sahip,
Gündemi takip ederek hızlı ve SEO odaklı özgün içerik oluşturabilecek,
Sitenin SEO uyumlu olmasını sağlamak, trafiği arttıracak stratejileri belirleyecek,
Yurt içi ve yurt dışı SEO bloglarını takip edecek,
Sorumluluk ve inisiyatif sahibi, çözüm odaklı,
Erkek adaylar için askerliğini yapmış,
İstanbul’da ikamet eden

bilişim sektörünün en zor alanlarından. düşün ki 70 yaşında ihtiyar bir adam var elimizde ve senin onu girdiği koşu yarışlarında hep birinci yapman gerek...

  • seni sevenleri bir kere uzdun  (19.01.18 10:31:54)
Tek bilmen gereken ingilizce biliyor musun? HER ŞEYİ OKUYACAKSIN. Tüm yeni gelişmeleri googlenin her güncellemesini ince ince altını çize çize okuyup çıkarımlar yapacaksın. Bu diğer arama motorları için de geçerli. Bir diğer sıkıntı ise şu bu sektörde her kim ben iyi bir SEO uzmanıyım derse en az 10-15 websitede deneme yanılma yöntemi ile bir şeyler elde etmiş olması gerekir.

  • bir peynir kutusu kibrit  (19.01.18 10:36:55)
arkadaşların bahsettiği gibi okuyacaksın. deneyeceksin. kendi yöntemlerini bulacaksın.

hazır sistemlerin subdomain'i altında keyword çalışmaları yaparak(maliyet azaltmak için), kendine ait sağlam pr'a sahip sitelerle bir bütün halinde sistem geliştirip kendini test etmelisin.

deneye deneye öğrenirsin. bir sitede denediğin şeyi başka sitede denemezsin ya da farklı yöntemini denersin.

herkesin kendine göre yoğurt yeme şekli olur. kimse diğerinin yaptığına "doğru hacı" demez "onlar geçti hacı" der. ama alttan alttan dener.

seo'da yöntem sensin hocam ne kadar çok okuyup deneyimleyebildiysen o.
  • qobel  (19.01.18 11:52:22)
Aslında SEO uzmanına genelde içerik yazdırılmıyor diye biliyorum. Büyük firmalar kendi elemanları dışında buradaki bazı şeyleri dış ajanslardan da alıyorlar.

Bu alanda çalışan şirketlerin bloglarını, çalışmalarını takip edebilirsin. Eğer çalışmadan geçirecek bir süren varsa bence bu ajanslardan birine stajyer gibi girip biraz deneyim kazanabilirsin aynı da tüm bu tool'ları, güncellemeleri yakından takip etmen gerekir.

Kendini çok korkutmamak için en basit kurallardan başlayarak ilerleyebilirsin.
  • kaset  (19.01.18 12:41:32)