Bir insan ne zaman kibirli olur en çok?

Ben araba sahibi olduğu zaman diye düşünüyorum. Özellikle bu piyasa şartlarında öne çıkan araba alanlarda büyük bir kibir gözlemliyorum ve bu insanlar kibirlerinin farkında bile değiller.

Genel olarak insan değil de Türk halkı olarak da düşünebilirsiniz soruyu. Tanidiklarinizdan örnek de verebilirsiniz varsa kibirli insanlar.

Kafama takıldı gece gece bu konu.

Tipik evlilik delisi hatun kişi ise düğününde takıları her bi yanına takmış oynarken

Erkek ise araba / ev aldıktan sonra arkadaşlara hava atarken

Hatun kişi için : ay falanca da bana yazıyo durumlarında

Erkek kişi için : oğlum her gece ayrı karı hikayeleri içki masasında anlatıldığında

Bi de genel olarak mevduat var ise bankacılık işlemleri anında.
  • isimmisimyok  (19.01.18 00:56:04)
Markette, mağazada vs ürün elinde mağrur bir şekilde kasaya yanlarken çok kibirli oluyorum ben.

"Alabiliyorum bunları bak, param var benim."
  • femme vitale  (19.01.18 01:00:46)
Kendi işini kurup cebi üç beş kuruş para gören adamlar bir anda kibirli oluyor. Çok gülüyorum. Sonra ortamlarda üniversite okumak gereksiz yea falan diyorlar. Sanki yaptıkları işin akademik eğitimle bir alakası varmış gibi.

  • dissendium  (19.01.18 01:05:41)
Küçük insanların küçük istekleri gerçekleşince kibir olur normaldir. İnsanları çok gözünüzde büyütmeyin derim. Altı üstü insan yahu, 7 küsür milyar tane var ve kafadan 6 milyarı ya ahlaksız, ya gerizekalı ya da ikisi birden.

  • bos gezenin bos ustasi  (19.01.18 01:14:48)
Bir insan en çok kendinde başkasının hayatına karışma hakkını gördüğünde kibirli olur.
Türk halkında bolca görüyoruz ve ne yazık ki çoğalıyorlar.

Örnek:
Dini bütün (dinci değil) bi kadın var bi tanıdığın hısmı.Çevresinde sayılan sevilen biri.
Bi oğlu yurt dışında çalışıyor. Yabancı sevgilisi var. Evlenmelerini asla istemiyor çünkü gelinin domuz eti pişirdiği tencerede pişen yemeği yiyemez(miş)
Gelini var, (o oğlu alkol bağımlısı) gelinin evindeki süs eşyasının mutfağa mı salona mı konulacağına varan konularda fikir beyan ediyor ama yaptırım şeklinde.
Her bayram bayram kahvaltısı onun evinde oluyor. Gelin daha anasının evinde bayram kahvaltısı yapamadı. Çünkü ona göre öyle olması gerekiyor. Doğrusu o.

Bakıyorum oğlan da anası tavırlarında. Her şeyin en iyisini en doğrusunu o biliyor. Bi doktorla tartışmasına şahit oldum aklım şaştı.

Çok da dağıtmadan "balık baştan kokar" diyeyim siz anlayın...
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (19.01.18 01:19:48 ~ 01:20:47)
Kullandığın araç maddi durumun hakkında en çok bilgi veren şey. Maalesef türk insanı kullandığın araca göre de çok farklı muamele yapıyor, benzincide bile insanların tavırları çok değişiyor iyi bir araçla gidince. O yüzden o kibirin zamanla gelişmesi normal gibi geliyor.

Burası parası olanın cenneti yaşadığı, parası olmayanın süründüğü bir ülke.
  • roket adam  (19.01.18 02:18:26)
işi yüzünden o kadar kibirli olan var ki. hele network vs gibi klasik giyim mağazaların içine bak personeldeki hava yemin ediyorum kimsede yok.

Kadınlar için sanırım yazılım ve makyaj.
  • imelih  (19.01.18 01:59:31)