sıfır otomobil fiyatları (kim alabiliyor bu sıfır araçları)

arkadaşlar en boş araç 65.000 tl'den başlıyor, çok pişmanım vakti zamanında (1-2 sene önce) otomobil almadığıma. şimdi istesem de alamam çünkü maaş örneğin %20 artmasına rağmen bunların fiyatı %50-60 arttı!

bu nereye kadar böyle sürecek? 2.eller de dolayısı ile uçtu, yani bi kırılma noktası olmaz mı? satışlar kendini salmaz mı gevşemez mi arkadaş!
nasıl bir talep bu?

Düşmez.
Çok iyi para kazanan çok sayıda insan var. Kolay kazandıkları için kolay harcıyorlar.
Şirket bünyesinde alım yapan da çok var.
  • intihar etsem de kendime gelsem  (18.01.18 17:50:02)
kendinizi fakir gördüğünüzden insanları da fakir sanıyor olabilirsiniz.

iki ay önce aşağı yukarı tüm araçların yetkili satıcılarını gezdim.
ben en boş modellerin fiyatlarını alırken gelip en lüks model aracın en dolu modellerini alanlarını gördüm. giyimlerini görseniz sanayide çalışıyor falan sanarsınız.

ve aracı öyle rahat bir edayla alıyorlar ki, ben fırından ekmek alırken bu kadar rahat değilim.
  • tabudeviren  (18.01.18 18:09:08)
Bir kesim çok fazla kazanıyor.

Bizim gemilerle her hafta yüzlerce Range Rover ve Bmw X5 geliyor, bunun dışında da lüks araçlar geliyor. Bu araçlar bayilerde tutmak için getirilmediğinden epey talep var demekki
  • Northern Mariner  (18.01.18 18:09:47)
Buraya "kusura bakmayın halkta para var" demeye geldim ama biraz daha açalım.

Evet çok pahalandı ithal mallar, dolayısıyla otomobiller. Ana sebep elbetteki dövizin artması, ama öyle eskisi gibi bol bol satıldığını sanmıyorum. İnsanlar gerçekten par harcamaya korkuyor bu sıralar.

Yakın zamanda otomotive geçici olarak vergi indirimi geleceğine, piyasanın canlandırılmak için teşvikler yapılacağını umuyorum.
  • John Bloor  (18.01.18 18:51:08)