hangi televizyon, neden?

selamlar televizyon için 4 model arasında kaldım. bütçem 2800, istenilen 43' 4K. Bir de sizce hepsiburada'dan mı almalı yoksa gidip daha güvenilir(?) bir yerden mi almalı?

1) LG 43UJ630V
www.hepsiburada.com

2) LG 43UJ651V

www.hepsiburada.com

3) LG 43UH650V

www.vatanbilgisayar.com

4) Samsung 43MU7000

www.vatanbilgisayar.com

ben 1'e daha yakınım. hem hepsiburada da kampanya var gibi. siz ne düşünüyorsunuz? Tikler hemen gelir.

merhabalar. lg 49uj630v serisi televizyon sahibiyim. görüntü kalitesi çok iyi seviyede. tek sıkıntısı kanal geçişleri biraz uzun sürüyor. bir de web tarayıcıdan film izlerken bellek hemen doluyor ve film yarıda kalıyor. flash bellekle çözülebilecek bir sorun pek tabii ki.

kurulum için gelen arkadaş da uj serisinin görüntü kalitesinin diğer serilere göre daha iyi olduğunu belirtmişti.
  • tekel200001  (18.01.18 16:49:50)
3 numara 2016 model bir tv, webos 3.5 yerine 3.0 var, doğrudan ele bence onu.

2 numara metal çerçeve, daha şık bir tasarıma sahip. Onun dışında 1'den pek farkı yok.

LG ve Samsung arasındaki en büyük fark panel tipi. LG IPS panel kullanırken, Samsung VA panel kullanıyor. İki panel arasındaki fark şu: IPS panel daha geniş bir izleme açısı sunuyor, yandan veya açılı izleyince renk ve görüntü kaybı çok daha az, ancak siyahlar tam siyah değil, hafif gri, bu nedenle kontrast oranı daha düşük. VA panelde ise siyahlar daha doğru, kontrastı yüksek, renkler daha canlı (bunu herkes beğenmeyebilir, bazılarına göre abartı renk doygunluğu var) ancak izleme açısı daha dar, kenarlarda renk ve parlaklık kaybı oluyor.

Şimdi gün ışığında veya iyi aydınlatılmış bir ortamda IPS'deki kontrast kaybını farketmezsin. Bu nedenle mağazalarda anlaşılmıyor bu durum. Ancak tamamen karanlıkta gece film izlerken siyahlar rahatsız edebilir. VA panelde ise doğrudan tv karşısında olman lazım, açılı oturunca bozulmalar oluyor.

LG webos işletim sistemi kullanırken, Samsung tizen kullanıyor. Bana göre webos daha akıcı, göze daha estetik geliyor; ancak bu ios vs android gibi birşey.

Bir de bu iki LG tvde'de sihirli kumanda yok, UJ701'e çıkabilirsen sihirli kumanda + harman kardon teknolojili hoparlör geliyor. Akıllı tv için bence sihirli kumanda şart, kullanımı çok kolaylaştırıyor.

Son olarak LG tv'lerin dikey bantlanlanma ve ışık sızması sorunu var genel olarak. Maç izliyorsan dikey bantlanma rahatsız edebilir, gece film izliyorsan da ışık sızması sıkıntı oluyor.

Ben olsam LG43UJ701V ve Samsung UE43MU7000 arasında seçim yapardım. İkisininde birbirine göre farklı avantajları var yukarıda belirttiğim şekilde. Bu iki model için donanımhaber yorumlarını okumanı tavsiye ederim.
  • neyehbe  (18.01.18 17:25:02)
arkadaşlar çok teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.

  • a darkness coming  (18.01.18 20:02:08)
takip

  • soulpuppet  (07.05.18 23:26:36)
ben mu7000 aldım. inanılmaz memnunum.

  • a darkness coming  (08.05.18 05:43:00)