yanlış mı yaptım?

Selamlar.

Sabah sabah canım çekti, gittim Köfteci Yusuf'ta iki yumurta gömdüm. Bir menemen, bir de peynirli yumurta. Öncesinde bir şey yememiştim. Yedikten 10-15 dakika sonra midem bulanmaya başladı, zor yetiştim. Bildiğiniz kustum.

Sonra restoran müdürünü bulup itin götüne soktum afedersiniz. Millet buraya çoluk çocuğuyla geliyor falan diye bir güzel kaydım fırçayı.

Sonra uyku bastı biraz kestirdim, uyanınca aklıma geldi. Acaba başka bir sebeple olabilir mi? Adama boşuna fırça kaymış olma ihtimalim var mı?

Gidip hastanede kan falan versem neden olduğu ortaya çıkar mı?

Vicdan yatım biraz, boşuna mı acaba?

Teşekkürler.

saman elinse samanlık senin diye bir laf var bildin mi

o kadar şeyi kim yese kusardı, abartmışsınız yemek işini.
  • hosein  (17.01.18 11:09:09)
Ben sabah kahvaltısında buna benzer yiyorum, kusmuyorum. Sadece 2 yumurtadan bahsediyoruz. Yemeğin fazlalığından değil ama şeker durumunuzda bir oynama olabilir mi, uyku bastı filan dediğiniz için.

  • SiyamkedisiZorro  (17.01.18 11:21:10)
o kadar şey dediğiniz bir menemen bir de peynirli yumurta. abartmak buysa siz yemek yememişsiniz.

neyse bence o yediklerinizde bir bokluk vardı yoksa öyle ani şekilde gelmez kusma hissi.
  • biergarten  (17.01.18 11:25:56)
Rutin kahvaltınız bu ağırlıkta değilse fazla gelmiş olabilir.
Kullanılan yağ miktarındaki fazlalık rahatsız etmiş olabilir.
Kustuktan sonra rahatladıysanız, su içtikten sonra bulantı hissetmiyorsanız, ateş de yoksa muhtemelen yediklerinizden kaynaklıdır. bir şey yemeyin. acıkınca da basit şeyler yiyin. (kuru ekmek, zeytin vs)
boğaz enfeksiyonu veya idrar yolu enfeksiyonu varsa da bulantı ve kusmaya sebep olabilir.
ilk bakışta bu şekilde.
  • xca1  (17.01.18 11:33:41)
cevaplar için teşekkür ederim. daha önce aynı yerde bu kadar yemişliğim çok, fazla gelmiş olması muhtemel değil. hatta bu sefer ekmek de yemedim, tıka basa doyma gibi bir durum da olmadı. akşam bozuk olabilecek herhangi bir şey yemedim, oradan kaynaklanması pek muhtemel değil. herhangi bir enfeksiyon şüphesi de görünmüyor şimdilik.

yani büyük ihtimalle orada yediklerimden kaynaklı. o zaman iyi olmuş fırçayı bastığım. yan masamda 6 aylık bebek ailesi ile yemek yiyordu. hadi ben neyse, o yavrucağın başına bir durum gelse ne olacak...
  • babilbaligi  (17.01.18 12:00:59)
10-15 dakikada etkileyecek bakteri toksini yok. En hızlı olan Staf. Aureus enterotoksini, onun da etkisi yaklaşık 1 saatte başlıyor.

Zehirlenme durumunda restoran müdürü fırçalanmaz, itin götüne sokulmaz. Her türlü yanlış yapmışsınız. ALO174 var.
  • Lim5  (17.01.18 13:13:39)
??

Zehirlenme durumunun sebebi direkt restoran mı oldu oldu?

İçinde yumurta olan bir şeyin bozuk olduğunu daha ilk lokmada anlarsınız. Hepsini afiyetle yerken hissetmediğinize göre zehirlenme sebebiniz yemekler değil sizin biyolojik durumunuz. Kendi biyolojik durumundan dolayı restoranı suçlayan da bir sizi gördüm! Üstelik gidip fırça atmışsınız. Vicdanınızı rahatlatmak için de "el kadar bebeğe bir şey olsa" deyip duruyorsunuz.

Ayrıca yaşadığınız durum zehirlenme bile olmayabilir, o an için midenize fazla gelmiş olabilir. Kadın iseniz regl öncesi bir durum olabilir. Vertigo belirtisi olabilir hatta epilepsi bile olabilir yav.

Cahil cesareti ile sizin bu durumunuzdan sorumlu olmayan birine sert davranmışsınız. Ben olsam gidip özür dilerdim şimdi. Yapılan çok ayıp çünkü.
  • kendi kendine yasayan yavrucak  (17.01.18 13:40:22)