Sabahki uykuyu akşama almak mümkün mü

7 de kalkıyorum. Herkesin öyledir de sorayım dedim varsa bi formül yol vs.

Sabah kalktığımda öyle uykum oluyor ki. Bıraksalar 25 sene daha uyurum. Ama akşam fena. Aklımda bin tane düşünce oluyo. Atamıyorum. Uyutmuyo. Gelmiyo uykum yorgun hissetsem de. 2 de yattım dün.

Var mı bi yol akşam 11 gibi uyku bastırması için. Doğal bi yol.

Teşekkürler.

yürümek, baktın uykun yok, tak kulaklıkları giyin güzelce, çık yarım saat 45 dakka düşük tempoda yürü.

düşük tempo olması önemli, geldiğinde büyük ihtimalle çok fena uykun olacak.
  • Photographer  (16.01.18 08:42:27)
spor yapın mutlaka. yürüyüş koşu tarzında bir şeyler.. akşamları saat 8-9 gibi de kocatepe'de mavi çay diye satılan içinde hafif böyle uyku getirecek bir bitki var, onu için. belki faydası olabilir.

  • vedderbaug  (16.01.18 09:41:24)
vücudu yor, aksam kahve içme...

  • sizofren06  (16.01.18 12:35:08)
(bkz: melatonin). 0.5 gr yutmanız yeterli olacaktır

  • kurmalifare  (16.01.18 12:36:00)
aynısı bugün başıma geldi. sabah 7 de kalktım ama öyle pis uykum vardı ki alarmı 07:07'ye kurdum. 7 dakika bile çok önemliydi benim için. ama eminim ki bu akşam yine 12'den aşağı yatmayacağım. (gerçi yarın sabah kalkmam gerekmiyor)

  • burya  (16.01.18 12:44:10)
melisa çayı
papatya çayı
sıcak bir duş
en olmadı melatonin takviyesi
  • zentiva  (16.01.18 13:03:02)
İşe başladığımdan beri en geç 11'de yatar oldum. 6'da kalkıp güzelce kahvaltımı ediyor ve 7'de servise biniyorum. Servis için 6.45'te evden çıkıp 15 dk yürüyorum ki belimdeki fıtık için yürümek iyi geldiği için ben istedim bu durumu. Her sabah 15 dk servise yürüyorum, her öğle arası yemekten sonra şirkette yarım saat masa tenisi oynuyor ya da yarım saat yürüyüş yapıyorum. Akşam 7 gibi servisten inip 15 dk eve yürüyorum. Yemeği hemen yiyorum ki geç vakitte yedikten sonra uykumu kaçırmasın. Yemekten sonra bel egzersizlerimi yapıp sıcak bir duşa giriyorum. Kısa bir diziyi bile izleyemeden uyku basıyor. 10 buçukta yatağa giriyorum ve 11'de de büyük oranda uykum gelmiş oluyor.

Diyeceğim o ki, güzel ve düzenli beslenin, öğün atlamayın, sabah mutlaka hareket edin (yürüyüş yapamıyorsanız bile birkaç hafif egzersizle vücudu uyandırın), otururarak çalışıyorsanız eğer belirli aralıklarla kalkıp birkaç tur atın, okuyorsanız zaten bunu daha rahat alışkanlık haline getirebilirsiniz. Akşam yatmadan önce de mutlaka yine birkaç egzersiz yapın, hafif yiyecekler tüketin. Bir de gün boyu bol bol su için.

Ekstra olarak da yatağa girdikten sonra ışıkları kapatıyorsanız telefona bakmayın. Eyyorlamam bu kadar.

İlaçsız denenebilecek en iyi yöntem düzenli bir yaşam stiline adapte olmaya çalışmak. Umarım siz de harekete geçip başarabilirsiniz.
  • desdenova34  (16.01.18 13:04:27)
Kendine uyku rutini oluştur.
Öncelikle bir saat en az yarım saat önce elektroniklerle işin bitsin. Pikseller stres hormonunu yükseltiyorlarmış.
Sonra ılık bir duş olabilir hafif bir yoga olabilir kendini rahatlat. İstersen son olarak bed yoga yaz arat ona bak yatakta yoga yapıp uzan.
Benim bir ara uyguladığım rutinim şöyleydi diş fırçala yüzünü yıka tinizle nemlendir. Yüz yogası yap.Pijamaları giy. Yoga yap yatakta ve uyu. Bir saate uyumuş oluyordum.

Giderek daha hızlı uyuyordum. Diş fırçalamak gece hemen uyku moduma geçiriyordu sonra bozdum uyku düzenim bu aralar benim de kötü
  • fasulyek  (16.01.18 16:04:41)
prana breath yukledim, yataga girince onu aciyorum. onun sesiyle nefes al ver yapiyodum, biraktim artik zor geliyor. ama gene de uygulamanin sesi acik. bir sure sonra bu sese sartlanmayi ve duydugumda direkt uykuya dalacagimi dusunuyorum. yani kendinizi bir rutine, bir sese sartlandirmaya calisin.

  • jimicik  (16.01.18 16:51:08)