sonunda ölecek olmanız size ne hissettiriyor?

HErşeyin sonunda öleceğiz.. Tarihte adımız kalamayacak yazılı bir mezar taşından başka...

Ben bunu düşününce çok feci bir korku hissediyorum... Dünyadan silinecek olmak.. mutlaka ölecek olmak ve bunu bilmek is terrifying....

ya siz?

Allağa sığınıyorum.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (15.01.18 21:31:27)
Muazzam bir his. Ben seviyorum.

  • baldan kaymak  (15.01.18 21:31:48)
Beni ürkütmüyor, aksine motive ediyor elimden gelenin en iyisini yapmam ve hayattan olabildiğince keyif almam için. Adım kalmasın zaten, kimsenin bir işine yarayacağı yok. Ama dünyaya faydalı bir insan olursam yaptıklarım insanlığın devamında ufak da olsa bir rol oynar diye düşünüyorum ve bu bana huzur veriyor. Hiçbir şey bırakamasam bile mutlu ölmek isterim, sadece bunun için çabalıyorum.

  • fotrsapka  (15.01.18 21:34:00)
Ben bunu daha çok sıkıntıya girdiğim anlarda, kendimi çaresiz hissettiğim anlarda kendime tekrar tekrar hatırlatıyorum. İyi geliyor.

  • megalomaniac  (15.01.18 21:37:48)
Huzur veriyor. Kurtuluyor olmak güzel bir şey bana göre.

  • Amaranta ursula  (15.01.18 21:40:21)
proletarier +1

Çoktan silindik bile. Hayatta olmamız bir şey ifade etmiyor. Saatleri yeterince ileri aldığımızda hiçbirimiz yokuz. Bu dünyaya isim bırakma yeteneğinde olduğumu sanmıyorum. Böyle bir merakım da olmadı. Öldükten sonra faydalı olmak isterdim elbette ama törenle anılmak gibi hedefim yok. Yani silinmeyi kabul ediyorum mecbur.

Bana öyle geliyor ki yaşlanınca belki de köşeye kıstırılmış hissedeceğim. Yine de inanç çok kuvvetli bir şey, delilik kategorisinde yer alan ölüm fikriyle bile başa çıkmanıza yardımcı olabiliyor.

Bu dünyada yapabileceklerim ise, en yakınlarım başta olmak üzere çevreme fayda sağlamaya ve kimseye zarar vermemeye özen göstermek. Bunu da insanlardan bir şey beklemeden yapmaya çalışıyorum. Öyle de olması gerektiğini düşünüyorum. Ölümden sonra yaşama inanıyorum. Kendim için de bir şeyler yapmak istiyorum da çok öyle alışmamışım sanırım. Bakalım.
  • EasyTiger  (15.01.18 21:42:35)
Korku.

  • kablelvuku  (15.01.18 22:01:10)
Şükür

  • rn  (15.01.18 22:06:56)
Ben kötü hissediyorum. Ne kadar önemsiz olduğum hissini fazlasıyla yaşatıyor bu yüzden çok isterdim öldükten sonra bile hakkımda düşünülsün merak edileyim vs. Ama olmayacak olduğunu bilmek acı. Ne saçma geliyor bir sürü şey bu düşünceden sıyrılsam iyi olur ama nedense hep bu şekilde düşünüyorum.

  • eksi sozlugun tatli insani  (15.01.18 23:06:10)
Özgür.

  • siyah giyen adam  (15.01.18 23:06:28)
Hiçbir şey.

  • i m cool with that  (15.01.18 23:08:59)
eskiden "ölünce bazı şeyleri yaşayamadan ölmek" acı gelirdi. bunu düşündükten sonra bir kaç yıl geçti. şu an ölsem o acıları hissetmem. yaşayamadan öleceklerim olsa bile.

  • rain when i die  (15.01.18 23:29:21)
kendi ölümümüzü son ana kadar doğru algıladğımızı düşünmüyorum. ara ara etrafımızdaki birinin ölümüyle bu konu hakkında daha fazla düşünüyoruz o kadar sadece. ölümü kafaya takmıyor olmamız beynimizin korunma mekanizmalarından biri.

  • orpheus  (16.01.18 00:38:57)
bunu düşününce panik atak geçiriyorum. sorduğun için sağol.

  • sta  (16.01.18 01:13:59)
ben varken ölüm yok.
ölüm varken ben yokum.

  • tabudeviren  (16.01.18 01:16:25)