Ali şeriati?

Merhabalar

Kendisinin düşüncesini, anlayışını ve felsefesini iyice anlayip özümsemek icin hangi kitabından başlanmalı? Birçok kitabı konferans kayıtlarinin derlenmesiyle oluşturulmuş.

Dine karşı din ile okumaya başladım okurken ben niye bu kitabi ödünç aldim ki derhal kendim için satın almalıyım seklinde hayıflanmalarla okuduğum, allah' ım ne olur aklımdan hemen uçup gitmesin bu düşünceler diye dua ettiğim bir kitaptı. Ama gelin görün ki aldığım notlar da olmasa unutacağim tamamen. Dolayısıyla bak bununla başla sonra bunlarla devam et dediğiniz kitap isimlerini yazabilir misiniz?

Elimde şu an Biz ve İkbal kitabı var. Biraz başladiktan sonra Muhammed İkbal 'i ilk kez duyan biri (evet utaniyorum )bu kitapla başlasin mı diye kararsız kaldım.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

hangi kitabıyla başlanır ben de bilemedim. ben bodoslama daldıydım. ikbal'i tanımazken biz ve ikbal'i okuma ama. hoş, mevlana'yı biliyorsan ikbal'in yarısını öğrenmiş oluyorsun zaten ama gene de başka herhangi bir şeye gir. zaten 2. kitap bitince adamın fikrini azdan çoktan çözmüş olacaksın.

özet geçiyorum: sosyalist ekonomi iyidir, islam bunu va'zeder, şia asıl tatlı olandır, kadını madını siktiret ama o kadar da siktir etme, ayetleri de gerektiğince büyük veya görmezden gel.
  • cagdas donem kuramcisi  (15.01.18 22:20:56)