2. el araç almak

Herkese merhaba,

Öncelikle büyük kısmı kredi ile olacak şekilde 30-35.000 TL bandında bir araba almak istiyoruz.Kararsızım. Fakat aile arasındaki doblolu enişteye dedikoducu teyzeye vs bulaşmadan kendim çözmek istiyorum. Jazz-Micra-fiesta-i10 deli sorular.

-İlk arabamız olacak
-Şoför dahil 5 kişi insani şartlarda seyahat edebilecek
-Şehir içi kullanılacak.Hız performans vs delisi değilim. Gidelim gelelim.
-Satışı kolay bir araba olacak
-Otomatik vites olacak
-Çok fazla yol yapmayacağım için lpg'li ya da dizel olması gerekmiyor.

Bu konuda gerçekten bilgisiz olduğum için tüm bilgilendirme ve önerilerinize açığım.

Belki de "o paraya bu kriterlerde araba alamazsın" da diyebilirsiniz

Toyota avensins 99-2000 falan. 2000 motor lpg’li kovala.

  • alperz  (15.01.18 16:53:33)
lpg'li olsun istemiyorum açıkcası. Soruyu da bu şekilde düzenleyeyim.

  • wittgenstein  (15.01.18 16:55:42)
5 kişinin insani şartlarda seyahat edebileceği büyüklükteki bir arabayı bu fiyat aralığında almanız pek mümkün gözükmüyor. daha doğrusu sorun çıkarmayacak bir araba mümkün gözükmüyor. km si yüksek eski arabalar olabilir tabi ama yararından çok zararı olması muhtemel.

  • biravekahve  (15.01.18 16:59:54 ~ 17:00:29)
i10 ve micra 5 kişi için zor baya. honda city olabilir.

  • drystedb efficacious  (15.01.18 17:01:01)
Eski bir jazz kullanıcısı olarak konuşuyorum 2014 modeldi benim.
Dıstan küçük görünür ama içi geniş beş kişi rahat seyahat eder. Dizeli yok hondaların sadece benzin üretiyor ama jazzda fena yakıyor bilgin olsun. Ben resmen zorunlu haller dışında kullanmıyorum işe gidip gelirken sadece o da gunde on km falan en fazla ona rağmen 10 gunde bir depoyu fulluyordum

  • hernezıkkımsa  (15.01.18 17:29:21)
micraya 5 kişi sığmaz. jazza belki i10na 4 kişi zor sığar. 2012 model corsaya 5 kişi binince sığamıyoruz. ancak otomatik sorunsuz bir benzinli arıyorsan corsaya bak. dediğin fiyatlara eski kasa corsa otomatikler var. easytronic tam otomatik bir şanzıman olmadığı için arızasıda pahalıya mal olmaz.
genişlik arıyorsan yarise bakabilirsin. honda city o fiyatlara sana ideal yada clio temizleri.

  • mikahakkinen  (15.01.18 17:50:44)
@mikahakkinen'e katılıyor ve corsa diyorum bende, bundan önceki iki aracım da corsaydı. alırken de satarken de üzmedi, hep üzerine koyarak sattım. hatta ikincisini 30 dk içinde sattım sahibinden.com'da.

1.2 motor uygundur. az yakar, mtv'si ucuz, parçası ucuz, sağa sola vursan başın ağrımaz üzülmezsin.

ama arkada 3 kişi (3 erkek olursa, kadınsa sıkıntı olmaz) oturacak, o biraz zorlar, haberin olsun.
  • zentiva  (15.01.18 18:15:51)
toyota yarislere bir bak derim. bir ara kullandım herkes arabanın içine bindiğinde bu araba nasıl bu kadar geniş olabiliyor yahu diye soruyordu. satışı da kolay 2. eli var. arıza falan yapmaz kolay kolay.

  • delidir yakalayin  (15.01.18 18:40:05)
Lpg li alacaksin kaçışı yok. Çok yakar yoksa. Benim arabam mesela 2003 model Honda Civic 1.6 ES.

Yayla gibi arkası. Satmayı bile düşünmüyorum. 304 bin km de.

Ufak tefek şeyler dışında gayet kararlı bir araç. Otomatik vites harika. Bozulmuyor.
  • salahaddin  (15.01.18 20:04:15)
Şöför dahil 5 kişi ne micra'ya, ne fiesta'ya, ne i10'a sığar. Sizin fluence falan bakmanız lazım.

  • roket adam  (15.01.18 23:48:28)