Şu öğretmen şikayet edilmeli mi?

Hoca 2 aylık hazır ayranı sınıfa getirmiş -5. sınıflar- önce "bakın çocuklar bu 2 aydır dolabımda duruyor ve şimdi bozulup bozulmadığına bakacağız. bozulmamışsa içinde katkı maddesi var demektir çünkü son kullanma tarihi geçeli 1,5 ay olmuş." demiş.

sonra ayranı açmış ve çocuklara koklatmış. ayran bozulmamış.

çocuklardan birine zorla içirmiş gibi yapmış. çocuk da gülerek "yok yaa içmiycem" falan demiş.

sonra tüm sınıfa çocuğun içmesi için "iç iç iç iç..." diye tezahürat yaptırmış. bu sırada tabi tüm sınıf da çocuk da gülüyor.

bu hoca şikayet edilmeli mi?

ben tamamen olaydan bağımsızım ve yorum yapmıyorum. olmuş bir olayı anlattım.

sizin düşünceniz nedir?

çocuk ayranı içmiyor sonuç olarak sanırım.

ebeveynler öğretmene ayar çekmeli.
  • yuvarlanantencereninkapagi  (12.01.18 22:52:15)
ne için şikayet edilecek, anlamadım.

  • elorelia  (12.01.18 22:53:45)
şikayet edip rezil olmayın. şikayetlik bir durum yok.

  • burya  (12.01.18 22:55:38)
kadrolu öğretmen. çocuk içmemiş tabii ki. hep beraber gülmüşler.

  • ya ben lan neyse  (12.01.18 22:56:44)
hoca sığır oğlu sığır orası net. bu zırvalıkları canan karatay'dan falan öğreniyorlar galiba.

  • doxanikee  (12.01.18 22:58:36)
Saçmasapan bir şey olmuş da şikayetlik bir mesele değil bence.
Bizim okulda da fen derslerinde yok çiğnenmiş ekmek inceleme, içine tükürülmüş bir kabın bilmemkaç saate bir incelenmesi falan gibi insana "ne?" dedirten çalışmalar yapıyorlar, hem de uluslararası müfredatın bir parçası olarak, zira hepsinin incelenmesinin bilimsel bir nedeni var. Haliyle, "son kullanma tarihi geçmiş bir ürün böyle görünür, böyle kokar" gibi bir gözlemi çok da manasız bulmadım ben. Ama bu anlattığınız amaçsız bir çalışma gibi, ve denetimi de iyi yapılmamış. Hoca elbette ki çocuğa o şeyi içirmezdi diye düşünmek istiyorum ben, o yüzden o tezahurat falan saçmalık olmuş. Dersten önce ve sonra da çocuğun kutuya erişimi olmamışsa, çok da büyük bir sorun değil. Klasik gençlere karşı ilginç olmaya çalışan yetişkinin sınırını bilememesi saçmalığı.

Ama bir veli toplantısında falan karşılaşırsınız "amacınız nedir?" diye sorabilirsiniz.
  • sopiro  (12.01.18 23:07:46)
Dogrudan iletisime gecin, ögretmenin kendisine sorun. Anlatilanlarzaki her eksik aktarim olayi degistirir. Ogretmen acikca katkili yiyecekle, katkisiz yiyecegi ayirabilsinler diye derse ornek getirmis ve ogrencileri ile olan iliskileri cercevesinde de olaylar gelismis. Ogrencide rahatsizlik yaratam birsey olmus mu? Asil onemli nokta bu.

  • rn  (12.01.18 23:15:36)
Hocayi neden hastanede ziyaret ediyorsunuz? O mu icmis ayrani?

  • rn  (12.01.18 23:48:26)
Evet hemen şikayet edilmeli hatta bence çekin vurun düşündüğünüze değmez. Ya resmen sinirlendim gece gece bu yorgunlukla ve 2342343 tane sınav okumuş kafayla dayanamayıp yazıyorum şu an neyse siz olayı çocuktan dinlediniz büyük ihtimal. Acaba 10 yaşında bir çocuk sınıf içerisinde yaşanmış bir olayı size ne kadar doğru aktarabilir bunu sorguladınız mı? Hoca mesleğe yeni başlamış olabilir, sınıfın kontrolünü birkaç dakika kaybetmiş olabilir, canı öyle istemiş olabilir, o an olay öyle gelişmiş olabilir, çocuklarla beraber eğlenmek ve aynı zamanda onlara olayı yaşatarak, göstererek öğretmek istemiş olabilir. Size ne? Bu saçmalıkların zararı yine kendi çocuklarınıza dokunuyor, hergün görüyoruz nasıl çocuklar yetiştiğini, nasıl bir neslin bizi beklediğini. Ben bu bizdeki öğretmene karşı gelişen ben her haltı biliyorum gidip ona göstericem şimdi kafasını bir türlü çözemedim. Bu whatsapp grubundaki veli gaza gelmesinden, yok efendim hocaya ayar verelimlerden falan tiksindim artık. Bu üslupta yazanlara soruyorum; Siz kimsiniz acaba bir öğretmene gidip dersi nasıl işlediği veya işleyeceği ile ilgili hesap soracak cüreti kendinizde buluyorsunuz? Ders esnasında oradamıydınız, çocuk zor durumda kaldı mı, ne yaşadı da bunları gelip burada sormaya değer buldunuz? Gerçi elinden gelse o ders konusunda kör cahil olsa dahi sınıfta dersi dinleyip yorum yapacak yüzlerce veli çıkar bu ülkeden. Fırsatını bulan illa ki dalgasını geçip, aklı sıra kendinden aşağıda görüyor öğretmeni. Bu rezillik ve basitlikten başka birşey olamaz ve bu toplumdan bir halt olmaz.

  • strangerinhere  (13.01.18 02:45:51 ~ 25.06.18 17:01:07)
çocuklar eksi beş'e mi gidiyor ?

  • docrivers  (13.01.18 04:48:25)
ayrani icmesi icin yuklenilen cocuk sarsilmis mi, ne olmus? ne bos soru bu, ya...

ayranin bozulmama sebebini yanlis anlatiyor diye mi sikayet edecegiz? anlamadim. boyle sacma sebeplerle milletin hevesini kirmayin.
  • e haliyle  (13.01.18 07:58:07)
Strangerinhere +1

  • mezarkabul  (13.01.18 08:48:31)
'sizin düşünceniz nedir?'

Bence aşırı hassas insanları toplayıp bir güzel dövelim. Artık bayılmayı ölmek sanmasınlar. Biraz gerçek hayat deneyimi yaşamış olurlar.
  • idexo  (13.01.18 09:52:38)
Cok ozur diliyorum da sana ne.

  • balpolen  (13.01.18 10:08:58)
Bence 1,5 metre boyunda, 1 metre eninde bir fanus alın, çocuğu içine koyup öyle yollayın okula. yabancı insanların aldığı nefes bile üstüne değmesin.

böyle saçma bir şekilde üstüne düşerek çocuk yetiştiriyorsunuz sonra garip garip tipler ortaya çıkıyor.
  • catch the arrow  (13.01.18 12:08:30)