Çok tuz böbrek ağrısı yapar mı?

evde yemek pişmiyordu, tencere, malzeme vs yoktu. ben de 3 ay boyunca, akşamları saat 20.00-22.00 arası, haftada 3 defa, 2 adet çok tuzlu donas dürüm -hatay dürüm oluyor- yedim. o kadar tuzluydu ki bitirdikten sonraki 2-3 saat içinde 2 litre su içiyordum. sabaha da çok afedersiniz 1 litre kadar idrar...

10 gündür böbreklerim ağrıyor. -bel tarafı ve yanlar- bugün pik yaptı. iki taraflı huzursuzluk veren bir ağrısı var. böbrek diye şikayet ediyorum ama başka bir şeydir belki. bel fıtığı değil ama. o da var ve onun ağrısını iyi biliyorum.

10 gün önce bacaklarım resmen kesildi, bayılma raddesine gelince acile gittim. kreatin normal çıktı idrar testinde. dün de mesai çıkışı sadece dahiliye doktorunu yakalayabildim, o da "ben bakamam ama böbrek ultrasonu vereyim, üroloğa götür." dedi. ultrason salı günü çekilecek. o güne randevu verdiler.

sebebini düşünüyorum günlerdir bulamadım.

tabi dürümleri yerken tuzlu olduğunu fark edip "bir şey olmaz yaa." demiş değildim. o tuzun zararlı olduğunu düşünmedim bile.

o yediğim dürümlerin çok tuzlu olması sebep olarak aklıma geldi. bu çok tuzluluk meselesinden olabilir mi? yani ben 3 ay boyunca yaklaşık 2,5 günde bir çok tuzluyu bir öğünde yeyince bir sorun mu başladı acaba?

dün de böbrekle alakalı bir soru sormuştum. o bendim.

teşekkür ederim.

Tuz bobregi gercekten tuketebilecegi gibi kalici hipertansiyona da sebep olabilir o da baska seylere.

  • fatih in fedaisi  (12.01.18 20:36:00)
@raydingoz: birader gerçekten insanın sağlığı hiçbir şeye değişilmiyor. şurada belki şifa bulamayacağım ama bunu sorgularsam "duyuruda neden medikal başlığı var"a kadar gidecek. ağrısı olan bir adama şu yaptığın boktan espri değdi mi? belki adam yanıt verildiğini görünce sevinecek? o hayal kırıklığına değiyor mu? şöyle her şeyle taşak geçmeyin yahu. komik olsa teşekkür edeceğim de gayet itici ve gereksiz. yeminle harcadığın elektriğe yazık.

  • ya ben lan neyse  (12.01.18 20:40:42)