Arabamın aynası ve garip insanlar

Bu sabah park halindeki aracımın yanına geldiğimde sol dikiz aynasının sinyal farlarının kırıldığını gördüm. Sokak OLDUKÇA GENİŞ bir sokak olduğundan yaklaşık 3-4 dk böyle bir sokakta nasıl böyle bir eser verilebilir, ona baktım.

Çarpan kişi numarasını bırakmadığı için çok sinirliyim.

1) İnsanlar neden böyle? Siz olsanız böyle birşey yapıp numaranızı bırakmadan uzar mısınız? Akıl sır erdiremiyorum birinin malına böyle bir zarar verip umursamayanları. Gerçi insana çarpıp kaçanlarn oldugu bir dünyada şaşırmamak gerek. Yine de çok sinirliyim.

2) Şimdi başkasının çarptığı aynayı ben eşek gibi gidip yaptıracağım öyle mi?

Kasko var mi? Ufak hasara sokabilirsiniz.

  • brkylmz  (12.01.18 08:57:51)
@brkylmz evet var, çok teşekkürler
@hep mutlu olmak istedim teşekkürler
@gram altin ben de polis + kamera kaydı düşündüm ama bakındıgım kadarıyla sokakta kamera yok maalesef. akşam işten sonra tekrar bakacagım umarım vardır.
  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (12.01.18 09:09:20)
park halindeyken sizin araca çarptıkları için kaskodan ufak hasardan yararlanırsınız.
sinirli olmanız çok normal çünkü en azından numara bıraksa, size durumu anlatsa aman kardeşim canın sağolsun diyecektiniz belki de, kimbilir.

  • antik depresan  (12.01.18 09:20:28)
Geçmiş olsun. Ben olsam numaramı bırakırım, ahlaki bir tutum bu benim için. İnsanlar bir yaptırımı olmadığı için böyle yapıyorlar. Hani mesela polis çağırsanız, normalde kamera kaydı falan bulup, o kişiyi cezalandırmaları gerekir ama bizde, polis çağırsanız, böyle küçük bir şeyden çağırdığınız için fırça yersiniz. Daha geçen ters şeride giren biri ile kaza yaptım (%100 o kusurlu, arabasında çocuk falan var) 300-400 lira masrafla kurtuldu. Bu demek ki yarın tekrar girecek o şeride ve belki bu sefer can kaybı olacak. Çünkü bir cezası yok.

Eğer kasko poliçenizde ufak hasar yoksa yararlanamazsınız, onu bir sorun.
  • giovanne  (12.01.18 09:32:29)
dikkat et. sen incelerken, birisi seni izleyip, o arabanın kime ait olduğu konusunda keşif yapmasın?

binbir türlü hırsızlık yönetmi çıktı.

araç kamerası şart bu durumlar için ama 4 tarafa da takamazsın ki.
  • killerbee  (12.01.18 09:55:35 ~ 09:59:34)
@acemi size çarpıp kaçanları bulup çarpıp kaçıyorsunuz galiba? mantığa bak.

  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (12.01.18 10:10:47)
benim de gece evin önündeki arabamın ön kaportasına çarpıp şeklini bozup kaçmışlar. takip etmenin bir yolu yok malesef, tek çare özel otopark gibi görünüyor ki orda dahi garantisi yok.

  • eindaclub  (12.01.18 11:19:26)