ikinci üniversite

Bu sene üniversiteden mezun olucam. Parlak olmayan bir üniversiteden mezun olmama rağmen önüme sürekli is geliyor. Yani bir yere girip de çalışabilirim. Fakat üniversite ortamı ve arkadaş cevresi hoşuma gitmediğinden üniversitenin keyfini pek cikartamadim. Bu yüzden içimde bir uktedir kaldı. Yüksek lisans gibi bir imkanım da olabilmesine karşın yüksek lisansa kabul alma sürecinin sancılı olduğu ortada. Acaba diyorum ikinci bir üniversiteye mi okusam? Yas 23 olacak. Bu saatten sonra çok mu geç bilemedim. Amacım yeni üniversiteyi bitirmek olmasa da en azından iyi bir üniversiteyi ve arkadaş ortamını deneyimlemek istiyorum. Ne dersiniz? Boşver çalış mi dersiniz yoksa ikinci üniversite mi?

Zenginsen oku. Ben olsam üçüncüyü bile okurum. Ama biraz saçma yani. Hiç değilse ilgili olduğun bir alana yönel de ileride işine yarasın. Diğer türlü hepten turist gibi olur.

  • dissendium  (12.01.18 02:39:10)
@dissendium evet ilgili oldugum bir bolumu okumayi dusunuyorum.

  • duyurunun bug'ı  (12.01.18 01:50:05)
Sen bilirsin ama 23 yaşındaki insanlar yüksek lisans seviyeSinde oluyor genellikle yani lisansta olanlar ve seninle aynı dersleri alacak olanlar 18 yaşındakiler olacak. Anlaşabilecek misin o yaş grubuyla?

Karar sana kalmış tabii ama ben işe girerdim sanırım.
  • kendi kendine yasayan yavrucak  (12.01.18 02:06:42)
Ben de okumayı düşünüyorum en kötü 1-2 sene kaybım olur. Bir insan hayatında nedir ki? Zaten hep çalışacağız. İleride keşke dememek için deneyip kendin görmelisin. Beğenmezsen bırakırsın hiçbir şey kaybetmezsin. Diğer türlü çok hoşuna gideceğini düşünürsek çok şey kaybedebilirsin.

  • powerpufgirl  (12.01.18 06:29:50)
Bence iyi üniden ziyade iyi bölüm oku. Boğaziçi odtü gibi sana prestij sağlayacak bir okul değilse okuduğun çok önemi yok.

Bence okunur.
  • neysene  (12.01.18 06:41:40)