HTML öğrenmece

selam. html öğrenmeye başladım hobi olarak. ben şu an w3schools ile başlayıp, oradaki her adımı uygulayarak notepad üzerinden bir website hazırlayarak çalışmaya başladım. ama sizin deneyimlediğiniz yöntemler var mı? deftere not tutsam mı, ki pek sevmem? veya nasıl yapsam?

öyleyece devam edebilirsin bence.
notepad++ kullan derim en azından. daha net olur. dreamweaver gibi bir editörle daha da iyi olur web site yapacaksan.
çok zorlanmayacaksındır zaten. bol pratik yapmaya kas, defterle falan uğraşma derim.
  • veritaslibertas  (11.01.18 18:28:27)
aklına gelen şeyleri hayata geçir. örnek olarak kişisel bir web sitesi hazırla kendine ama ondan önce css te öğren kesinlikle

  • hlt1985  (11.01.18 18:28:47)
şu iki bağlantıyla minnacık bir yardımda bulunabilirim:

htmlreference.io -> html etiketleri örnekleriyle nasıl kullanıldığını gösteriyor.
validator.w3.org -> html kodundaki hataları gösteriyor.
  • nugre tias  (11.01.18 18:30:52)
notepad++, visual studio code, veya sublime text gibi basit ve hafif kod editorleri kullanabilirsin.

  • emrahday  (11.01.18 18:37:29)
Megep modüllerinden öğrenmiştim ben

  • kablelvuku  (11.01.18 19:06:51)
Tarayıcıdan f12 ye basarak geliştirici moduna geçebilirsiniz. Bu modda iken bir sitenin html yapısını görebiliyor, hatta üzerinde oynama yapabiliyorsunuz.

Merak ettiğin bir site olduğunda bununla muhakkak incele.

Css olmadan html yeteri kadar keyif vermez. Onu da katın arada bir. Daha sonra bootstrap a geçersiniz.

Notepad++, sublime text ya da visual studio code u önerebilirim yazmak için. Y3ni bir dosya açtığınızda türünü html olarak seciniz. Böylece renklendirmeler de yapılır.
  • dahinnotha  (11.01.18 21:38:26)