Bu birliğin telefonunu nasıl öğrenirim?

i.hizliresim.com

şu birlikte ziyaret etmem gereken biri var askerliğini yapan, ama kendisine haber veremiyorum.

birliğin ziyaret saatlerini ve tarihlerini nasıl öğrenirim?
gitmeden önce aramak falan mı gerekiyor?

kaçta gitmek gerekiyor vs. kısaca bu ziyaret usulleri nasıl oluyor askeriyede? ben askerlik yaptığım yerde ziyaret olmuyordu da bilmiyorum o yüzden.

mesela yarın sabahtan gidip askeri çağırtsam getirebilir miyim nasıl öğrenirim?

0216 561 81 79 ( internette buldum.)

birliğin ziyaret saati, mesai saatleri içidir genel olarak. mesai saati sonrası birlikte kimse kalmayacağı için birkaç subay ile de dönmeyeceğinden yasak koyarlar. nizamiyeye gidersiniz oradan onlar çağırtırlar. benim birlikte(acemi) ses sistemi ile çağrılıyordu.( erler için) eğer öğle arasına denk getirirseniz ya bölük komutanı aracılığıyla ya da yemek sırasında olursa nb sb aracılığıyla ulaşılır. nöbeti olmadıktan sonra sorun olmaz.

eğer size verdiğim telefon doğruysa oradan sırayla hizmet destek taburu emniyet muhafız bölüğüne bağlanmak istediğinizi söyleyin sizi bağlayacaklardır. er çıkar zaten. çağırtın askeri orada kısa bir konuşma yapın.
  • blue eyes white dragon  (11.01.18 14:21:18)
haftasonu gidin. haftasonu mesai olmaz nöbeti olmadığı sürece. sabahtan gidin, öğleden sonra nöbeti varsa sabah; sabah nöbeti varsa öğleden sonra görüşürsünüz.

haftaiçi de görüşme imkanınız olabilir ama, haftasonu garanti. çünkü haftaiçi hem mesai hem nöbet olur. ziyarete gideceğiniz kişiye ulaşamıyosanız da zaten nöbet saatlerini telefonda kimse söylemez size.

birliği aramanızı gerektircek bir durum yok sözün özü. standart durum böyle, bunun dışında görüşmenize engel olacak bir şey varsa (denetleme, üst komutanların ziyareti), onları birliği telefonla arayıp öğrenemezsiniz, söylemezler.
  • dafaisss  (11.01.18 14:52:22 ~ 14:54:17)