Çok iyi fotoğraf çeken telefon

her segment ve her fiyat aralığı dahildir.

ancak şuanki amacım; en iyi fotoğrafı en düşük maliyetle çekmek.

yani örneğin iphone X mi en iyi fotorğafı çekiyor? tamam ama bu 7000TL. onunla eş kalitede Xiaomi'nin bilmem ne modeli de iyi fotoğraf çekiyor ama diğer özellikleri kötüyse, gidip xiami alacağım :)

umarım derdimi anlatabilmişimdir :(
şuan iphone 8 plus üstünden gidiyorum. iphone 8 plus kalitesinde veya bu kaliteye çok yakın fotoğraf çeken hangi telefonları önerebilirsiniz daha uygun maliyetli? note 8'lere baktım, 3400tl. benim için uygun gözüküyor, ama dediğim gibi xiaomi huawei vs. gibi markalarda da bu kaliteye yakın fotoğraf çeken model varsa yarıdmıc olursanız sevinirim.

bu arada şu titreme önleyici vs. hepsi dahil konuşuyorum (yani lens kalitesi yüksek ama titreme önleyici vs. yoksa onu da istemiyorum), fotoğrafa dair en çok hangi özellikler varsa onları istiyorum :(

Samsung'un mekanik olarak objektifi olan modelleri vardı, hani foto makinesi gibi objektifi büyüyen küçülen tip.

Biraz kabalar ama sanki onlar daha fotoğraf apırlıklı gibi.

Samsung S7 Edge ve LG G6 Iphone 7'den daha iyi fotoğraf çekiyor diye karşılaştırma hatırlıyorum.
  • John Bloor  (11.01.18 11:57:00)
Bu site genel kabul gormus bir notlama sistemi ile mobil telefo kameralarini derecelendiriyor: www.dxomark.com

Detayli incelemeler icin telefonlarin ustunu tiklayabilir, fiyatlarini da bakip kendiniz karar verebilirsiniz.
  • crown  (11.01.18 12:01:17)
Ben 2 senedir LG V10 kullanıyorum. Hangi makineyi kullandığımı soranlar oluyor zaman zaman.

Son zamanlarda da Leica lensli Huawei Mate 10 Pro modeli dikkatimi çekiyor. Para ayarlasam ona geçerim, o derece beğendim fotoğraf kalitesini.
  • desdenova34  (11.01.18 12:06:54)
bulabilirseniz sanirim en iyisi pixel 2 xl bu ara.

  • bartman  (11.01.18 12:12:32)
bu arada genelde kapalı mekanda, dışardan gelen gün ışığı ile kompozisyonlu ürün çekeceğiz. yani manzara vb. fotoğraf değil. ek olarak yazmış olayım :))

  • tchuck  (11.01.18 12:17:25)
Huawei Mate 10 Pro düşünüyorum şuan çevreye aktıkça.

  • tchuck  (11.01.18 12:24:21)
Huawei Mate 10 Pro = 97 foto puanına sahip.
iphone 8 plus = 94 puana sahip.

aşağı yukarı aynı fiyatta bunlar. siz olsanız "iphone abi yaa" mı derdiniz? yoksa "abi öbürü hem 3 puan daha fazla, hem de 200tl daha ucuz tabi ki huawei. hem adamlar çok iyi çalışmış" mı dersiniz?
  • tchuck  (11.01.18 12:31:51)
çok bombaladım ama;

iphone alırsam yarın bir gün tekrar yakın fiyata satabilirim.
ama huawei'yi ikinci elde çok zor elden çıkarırım gibi. bunu da göz önünde bulundurmam lazım galiba
  • tchuck  (11.01.18 12:38:17)
Şuan piyasanın en iyi kamerası Pixel 2 de, üstelik tek kamera ile.

Edit: Bartman söylemiş zaten.
  • lana del rey  (11.01.18 13:17:29 ~ 13:18:11)
pixel 2 türkiye garantisi yok bildiğim kadarıyla, türkiye satışı olmadığı için. servis ve garanti kapsamı önemli benim açımdan.

  • tchuck  (11.01.18 13:22:52)
Huawei mate 10 pro kullanıyorum. Fotoğraf kalitesi çok iyi

  • mavibalık  (11.01.18 14:01:19)
Kamera ile ne yapacağın önemli.
Gece çekimi ve video lazımsa mutlaka oisli bir kamera almalısın. Kimi hızlı hareketli cisim çekimlerinde lazer otofokus olması artı bir özellik. Durağan iyi ışık alan manzarayı veya portreyi artık tüm flagship telefonlar iyi çekiyor çok fark oluşmuyor.

Iphone x en iyi kameraya sahip telefon değil. Samsung s8 senin işini görecektir diye düşünüyorum. Veya Nokia 8.
  • bos gezenin bos ustasi  (11.01.18 14:45:17)
@bos gezen,

abi şunun için kullanacağız: ürünlerimizin fotoğraflarını belirli bir kompozisyonda ve kapalı mekanda (dışardan gelen gün ışığı ile) çekeceğiz.
  • tchuck  (11.01.18 15:29:23)