Polisin pantolonuma laf atmasi

Arkadaslar selam. Bugun basima gelen bi olayi anlatmak isterim.

Anadolu yakasi metroya girerken bi polis tarafindan durduruldum ve kimligim istendi. Neyse verdim ben de kimligimi. Sonra polis pantolonuma bakti ve bana, sen ne is yapiyorsun? diye sordu. Ben de yeni mezunum, calismiyorum dedim. Hangi bolum dedi. Konservatuvar dedim. Sonra gulerek pantolonuma bakti ve belli oluyor dedi. Ben de belli oluyor derken? diyince o da hemen gulerek pantolon cok degisikmis ya dedi. Ben de bence cok guzel dedim gayet notr bir tonla.
O da zevzek zevzek gulup o degisir bence deyince ben de evet ben de onu diyorum zaten degisir dedim. Hala gulerek pantolonuma bakiyor falan. Kimligimi uzatiyo hadi uza der gibi kafasini salliyor falan...
O kadar sinir oldum ki. Ona laf carpamamak icimde kaldi ve yol boyunca surekli bu olayi dusunup durdum.
Simdi bu polisler kendilerini ne zannediyor?
Bu hukumet bu kadar mi guc verdi bunlarin eline de istedigine laf atip giyimine kusamina soz soyleyebiliyorlar.
Sizce ben bu durumu BİMER’e sikayet etsem mi?

Kimi kime sikayet ediyoruz o da ayri...

Not: pantolonu ekte paylastim. Benim ki bu pantolonun aynisinin siyahi.

Şaşırmıştır bol pantelonu görünce, malûm Tayt kız-erkek milli giysi oldu neredeyse.
Hükümetle nasıl bir bağ kurabildiniz bilemiyorum ama bence takılacak bişey değil, şikayet falan. Geçen burada istediğim botu paylaştım demediklerini bırakmadılar, eğlendim çok meselâ.

  • mslny  (11.01.18 03:30:35)
Polis olmak için aranan şartlar belli, kimleri polis yaptıkları da belli. Dolayısıyla çok takılmamak lazım.

  • kompisko  (11.01.18 03:42:06)
Orada korkup ses çıkartmayıp gelip burada ağlamak çözüm değil.

Polis garibanın tekidir aslında, öyle her gün ak parti üst düzey yetkililerinden direktif alıp da size hayatı dar edecek değiller. Adamlara grup amiri geç şurda bekle 12 saat diyor o da orada bekliyor sıkıntıdan vatandaşa sarıyor.

Kantarın topuzunu kaçıran(kaçırdığını düşündüğün) bir polis olursa kolunda sicili yazar. Yazmıyorsa da kimliğini sor, yasal olarak göstermek zorunda. Göstermeyi reddederse amirinle görüşecem de, benim de kardeşim Van'da çevikte komser falan de(sallıyorum) direk gerivites yaparlar.

Sicil no'su ve adı soyadı ile gün saat belirtilerek verilen bimer şikayeti önce İçişlerine, oradan Valiliğe, oradan il emniyete, oradan memurun bağlı olduğu şubeye, oradan ekibine düşer. En sonunda herkesin başı ağrıdığı için o memurun da başı ağrır.

Eski bir polisten taktiği aldın hadi yine iyisin.

Kimseyle politik alt metinler üzerinden tartışma devlette çalışan, zararlı çıkan sen olursun.

Hele hele hiçbir polise maaşını ben ödüyorum deme, çıkartır 20 lira suratına atar, sonra da gözaltı yapar, görevdeki memura mukavemetten rezil olursun.

Pvsk, cmk, dmk ve eödt'yi polisten iyi bilemeyeceğini unutma, fazla bulaşma, direk abi çek polis görünce, kendini büyük görmeye bayılırlar. Özellikle çeviktekilerdeki ego Zlatan'da yoktur.
  • bos gezenin bos ustasi  (11.01.18 03:42:50)
Gay iması yapmış sana.

  • Cruyff  (11.01.18 03:48:10)
pantolon şahane. simit tezgahı açamayan polis oluyor. takılma he de geç. onların da üzerindeki baskı sonucu kafaları pek sağlıklı değil.

  • karlmarx  (11.01.18 04:32:33)
o pantolonla metrodaki polise denk gelene kadar başka kimse nasıl ta*ak geçmemiş onu düşünüyorum, konumuza gelirsek salak bir polise denk gelmişsin , benimde çoraplarımla ta*ak geçerler çevirdiklerinde, o kadar geçerlerki montumun cepleri dopdolu olmasına rağmen aramak akıllarına bile gelmez çoraplardan . devletin ona verdiği yetkiden dolayı seni çevirebilip 1e1 diyalog şansına doğrdudan ulaşıp içinden geleni söylüyor, emin ol gün içinde o pantolona laf etmek isteyen en az 30 40 kişi yanından geçip gitti sessizce, bence bizde bi polis takıntısı oluştu , o pantolonla new york dışında amerikanın her şehrinde makara konusu olursun polisler dünyanın heryerinde aynı , avrupanın her şehrinde bir çevirmede polis laf kondurur o pantolona , ama bizim ülkemizin farkı adam sırf senle dalga geçebilmek için çevirebiliyor, bu da dünyanın hiçbiyerinde olmaz işte , bizde polislik adı altında tanrıcılık oynayan bir memurlar grubu var lanet olsun

  • docrivers  (11.01.18 04:39:14)
5 sene sonra sen de kendine güleceksin, polis değilim ama bence de komik ve belli oluyor :D

  • nocturness  (11.01.18 07:14:47)
Pantül güzel. Sen diyalogu gereksiz uzatmışsın polisle. Saol abi deyip kesip atacaksın geyiği, sen bozulup cevap verdikçe coşmuş adam. Takmayın böyle şeyleri.

  • hasmetizm 2046  (11.01.18 08:44:10)
Yanlış anlama şidmi maksadım dalga geçmek değil ama hatunsan giy neyse de erkeksen yani haketmişsin diyebilirim :D
o ne öyle 7. sınıfa giden fakir çocuğun 5. sınıfa giden kardeşinin okul pantolonunu giymesi gibi. Acayip iğreti ve amele duruyor bence.

  • The_Lollok  (11.01.18 09:51:31)
rezalet oranı 2/10

  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (11.01.18 09:54:48)
bence çok şık bir pantolon, takılma sen böyle insanların dediklerine boşver.

  • killerbee  (11.01.18 09:59:28)
Polis biraz sıkıntıdan olsa gerek takılmak istemiş sınırı da az aşmış. Pantolona gelirsek, gerçek pantolon bu olamaz.

  • 1adam  (11.01.18 10:28:14)
Tam da bir polisten beklenecek türde davranmış. Türkiye’deki polis profili bu zaten niye bu kadar şaşırıp kızdın anlamadım.

  • i m cool with that  (11.01.18 10:34:19)
insanların ne dediklerini boşverin. pantolonda da bir tuhaflık/komik bir durum falan yok bence.

polise gelince, densizlik ve hadsizlik etmiş üniformasına güvenip. bence de bimer ve cimer'e şikayet edilmeli. kimi kime şikayet ediyoruz diye düşünürsek hiç olmaz. bu iktidar zamanında daha da cozuttukları kesin ama eski iktidarlarda da polisler öyle erdemlilikten ölmüyorlardı.
  • Phoebe  (11.01.18 10:46:51)
Ya ne takılıyorsun salla gitsin. Sanki tek derdimiz polisin tavrı. Değişik bulmuş pantolonunu ve sormuş. Artık havadan nem kapacak derecede psikolojimiz bozulmuş.

  • boran79  (11.01.18 11:50:19)
Bence bir art niyet yok olayda. Adamın çevresini düşünürsek ilginç gelmiş. Çok da olağan bir şey değil şimdi. Sen de konservatuvar deyince adamın kafasındaki marjinal tabloya tam oturmuşsun işte. Bunda alınacak ne var? Sen beğenmişsin giymişsin, adama marjinal gelmiş. Bence uzatmaya gerek yok.

Benim saçım rastalıyken (o zamanlar Türkiye'de bu kadar görülen bir şey değildi) yolda bazı haddini bilmeyen insanlar aaa kaptan logar falan diyordu, gülüp geçiyordum.
  • kayranin kedisi  (11.01.18 14:13:06)