Niye yalniziz?niye bir ilişkimiz yok?

Bir önceki soruda biraz derdimi anlattım ama
Fuckbody ile alakalı soru daha çok ilgi çekti benim soruma cevap gelmedi
Benim gibi ilişkisi olmayan duyuru sakinleri niye ilişkimiz yok njye yalnız yaşlanıyoruz biz?

Çok ihtimal var.

Tipsiz olmak
Asosyal olmak
Boş beleş insanlar olmak
Ozguvensiz olmak
Üşengeçlik
Vsvs. Istediğin bahaneyi seç beğen uydur kendine.
  • kablelvuku  (10.01.18 23:45:12)
hacı yaşlanmayı durduramazsın
tipin olmayabilir eyvallah ama kendine bakıp iyi giyinirsen
gene bulursun.ha arkadaş ortamı da bayağı etkili.
  • red hot chili  (10.01.18 23:53:24)
Birine değer verirsen, özel olduğunu hissettirirsen, seversen, sevdiğini bilirse, görürse, hissederse, gider.

Niye olduğunu bilmiyoruz şimdilik ama yakın zamanda "sen et seviyorsun ben sevmiyorum" , "siyasi görüşümüz farklı", "ben içince islam diniyle dalga geçiyorum, sen benimle mutlu olamazsın" gibi ayrılık cümleleri duydum çevremden.

Hayat olduğu gibidir, olması gerektiği gibi değil. gücümüz bazı şeylere yetiyor, bazılarına da yetmiyor.

Birinin aklına bile gelmezken aklından çıkaramamak insanoğluna atılmış en büyük kazık bence.

Konu çok dağıldı,

"Konuşmak gereksizdi. Bundan sonra kimseye ondan söz etmeyecekti. Biliyordu; anlamazlardı.” Diye biter Aylak Adam.
  • Kusursuz dostlarin dort ayagi vardir  (10.01.18 23:59:38)
@kablelvuku +1

Bahane demeyelim de o gerçekler var işte. İnsan zaten kendisinde nelerin eksik olduğunu bilir. Mesela benim de hayatım boyunca hiç sevgilim olmadı. Zaten arkadaşlık, dostluk anlamında da yalnızdım (ki hala yalnızlığı hissediyorum sevdiğim arkadaşlarım olmasına rağmen). Etrafıma bakıyorum da onlar kadar iyi değilim ben; fiziksel ya da karakteristik anlamda bir albenim yok. Ya da sığır diye nitelendirdiğimiz kişiler vardır ama onlar kendilerini iyi pazarlamasını bilirler ya, onlar gibi de olamadım. Çeşitli sebeplerden dolayı zaten özgüven sahibi biri değilim. Mutlu hiç değilim. Küçüklüğümden bu yana hep sorumluluk yüklendi bana, hep hesap soruldu ve artık özgür biri olmak istiyorum. Bu halimle dertsizim en azından ama genel olarak hiç mutlu değilim şu hayatta.

Bazılarımız yalnız ölmek için gelmiş şu hayata. Arkadaş, dost, sevgili, eş vs olmadan göçüp gidenlerden olacağımı biliyorum.
  • m e b  (11.01.18 00:17:45)
istediğim vücüt tipi ve istediğim huyun aynı anda olduğu bir kadın denk gelmedi. İlla ki vardır da çevremde yok.

  • empedokles  (11.01.18 00:21:34)
Kadınsan yalnız olmayı en fazla seçersin fakat yalnız olmazsın çoğu zaman, erkeksen yalnızlığa mahkumsun ancak şanslıysan boy pos tip para varsa bazen yalnız olmazsın. Görece çirkin fakat bakımlı, çekici bir kadın görece yakışıklı ve poslu zengin bir erkekten daha fazla ilgi görür. Türkiye gibi ortadoğu ülkesinde bile kadın olmak her türlü avantajlı her türlü lükstür. Belki gece dışarı çıkma rahatlıkları yok fakat ellerini sallasalar elli beşini etraflarında toplama seçicilikleri var. Bu ülkede erkek olmak modern köleliktir, çocukluğundan itibaren yükümlülükler yavaş yavaş üstüne yüklenir. Okur, askere gider ve ömrü boyunca çalışmak zorundadır. Beş parasız bir erkeğin hiçbiri değeri hiçbir ayrıcalığı kesinlikle yokken beş parasız bir kadın mücevherden sana değerlidir toplum nezdinde!

insan düzenindeki erkeğin arayan kadının aranan konumda olması erkek için son derece aşağılayıcı ve utanç verici bir saçmalık. Bazen doğaya da lanet edesi geliyor beşerin.
  • siyah giyen adam  (11.01.18 00:48:38)
Maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisi hep aklıma gelir. Sevgi ve ait olma ihtiyacı zaman zaman insana duygusala bağlatır. Ben paramla sevgi satın alıyorum desem yanlış olmaz herhalde. Gerçek sevginin imitasyonu gibi :) ama iş görür.

  • opitseri  (11.01.18 09:52:35)