Şiir

ELİF'İN YALNIZLIĞI

Elif olmak şöyle bir şey galiba:
Herşey Elif'le başlıyor da,
Elif'le noktalanmıyor her zaman.
Lakin, Elif'in bir farkı var diğerlerinden,
Elif yoksa Be nin bir anlamı yok,
Elif yoksa Te nin bir anlamı yok,
Elif yoksa Se nin bir anlamı yok.
Yalnızlıksa bedel,
Elif olmanın bedeli.
Ama öyle bir yalnızlık değil bu,
Bildiğin bir yalnızlık değil.
İlki ilk yapan, yalnız olması en başta,
O'nun yalnızlığı sadece.
O yoksa ikinci yok, gerisi hiç yok.
Elif'in yalnızlığı da bu işte.

her şey ayrı. ''ama öyle bir yalnızlık değil bu'' cümlesi şiirsel bir anlatımın çok dışında daha sonra bildiğin bir yalnızlık değil bu kulağa çok doğaçlama geliyor. bir de lakin' çok iğreti duruyor.

ahmed arif bir röpörtajında 15-20 yıl beklettiğim şiirlerim olmuştur. şiirin başı güzel ortası esnaf işi olmasın istediğimden diyordu. şiire giren her kelime o şiirin estetiğini,ahengini ister istemez etkiliyor. şiirinde bir anlam ve ahenk göremedim. lütfen kusura bakma eleştirinin önemli olduğunu düşünüyorum.
  • biravekahve  (10.01.18 22:40:56 ~ 22:46:23)
tam bir piyasa şiiri olmuş

  • 000000  (10.01.18 23:55:50)