iğneli epilasyon

Vücudun bölgelerine göre değişir elbet ama, çok mu acılı bi işlem bu? Yaptıranınız var mı? Nasıl sonuç aldınız? Alexandrite lazerin acısını hiç sallamayan biri buna ne ölçüde katlanır, ne gibi bi acı hisseder?
İğneli epilasyon hakkında önceki duyurular hep yüz bölgesi için açılmış. Yüz bölgesi olmayacak.

soruna tam olarak cevap veremeyeceğim fakat, bir dipnot olarak düşün. ben er kişisi olarak sırt bölgeme alexandrite lazer yaptırıyorum. kıl köklerimiz kalın olduğu için acıdan ağlatıyor. bunun acısından daha acı bir şeyse hiç bulaşma.

  • burty  (10.01.18 17:29:40 ~ 17:30:40)
evet çok acılı. sadece şu şekilde acımıyor, aynı bölgeye peşpeşe uygulanırsa acıdan artık uyuşmuş hissediyorsunuz o an, yeni acıyı algılayamıyorsunuz o bölgede. ama farklı bir bölgeye yapılınca tekrar gümbür gümbür geliyor acılar. kesinlikle sonuç verdiği için katlanıyorum.

  • pide  (10.01.18 18:20:28)
bende alexandrite daha cok acitmisti.

  • lazuri  (10.01.18 19:50:24)
Yüz çok hassas olduğu halde dayanılmayacak bir acı değil ama bildiğin acıyor. Bence sonrası daha kötü çünkü kızarıyor kızarıyor vs. Yüzde dayanılıyorsa özel bölge değilse bence yüzden fazla acı olmaz.

  • mslny  (10.01.18 20:29:40)
Konunun bol tecrübelisiyim. Bol ipneli epilasyon merkzi ziyaret ettim. İyisini bulana kadar dolaştım. Üç kere de şehir değiştrdiğim için baştan aradım. 10 yol çeşitli bölgeleri temizlettirdim. Öncelikle ipneli epilasyonla ilgili şu entey’yi kopyalayıp yapıştırayım. Süreçle ilgili bol bilgi vulabilirsiniz.
eksisozluk.com

Ben değişik bölgeler için gittim. Acı lazer gibi değil kesinlikle ama süre fazla. Lazerde bir atışta birçok kıl gidiyor, burada tek tek tüm kıllarla uğraşılmak zorunda. Lazerde tek atışlım yer, iğnede 3-5 dakika. Dolayısıyla, az acı ve uzun süre mi, çok acı ve kısa süre mi; bu bir karar.

İkinci olarak altında kemik olan veya sert olan bölgeler daha az acır. En çok acıyan yer karın boşluğu, göbek ve kadınlarda meme ucu gibi daha çok yağ/kas ağırlıklı bölgeler. Sırtınıza yaptıraxaksanız mesela, altında kaburgalar olduğu için çok acımaz. Acı cımbız acısı gibi. Lazerde ağlamıştım, iğnede ağlamıyorum ama arada ah deyip tekme atıyorum.

Üçüncü olarak da, iğneli epilasyon lazerin alternatifi değildir. Kazerin özellikleri ile iğnelinin özellikleri farklıdır. Daha doğrusu etki ettikleri kıl tipi farklıdır. Kıl yoğun ve siyahsa buna lazer uygulanması gerekir, ayva tüyü gibi veya kökleri güçlü değilse, sayı azsa iğneli epilasyon uygulanır. Yani, şu ana kadar kazere gittim, şimdi iğneliye geçeceğim derseniz; lazerin artık işleminin bitmiş olması, kılın veya tüyün iyice azalmış olması, artık makinenin işlememesi lazım ki, iğneli ile devam edebilin. Aynı kıllar ipneli ile de biter ama yullar yıllar alır. Özellikle erkeklerde. (Köse iseniz, kılınız azsa normal zaman alır) Eğer biri lazerle aldırmaya çalıştığınız bölgeyi daha kıllar azalmadan, incelmeden iğneliye yönlendiriyorsa sizi yolunacak kaz olarak görüyordur. Lazer gibi aylarla belirtilen kısa vadede (sarı ayva tüyü değilse) hemen sonuç beklemeyin, yılı bulabilir, iki yılı bulabilir.
  • aychovsky  (10.01.18 21:04:13 ~ 21:09:26)