Sigorta sayfasında aralık ayı görünmüyor. Sigorta yatmıyor mu acaba?

Giriş tarihi: 10.11.2017
Gün: 21
Durumu: Aktif
Dönem: 2017/11

Aralık ayı yok. Şu an ocak ayı ve çalışmaya devam ediyor. Arkadaş ilacını almaya gittiğinde sigorta açık değil demişler. Otuz gün geçmesi gerekiyormuş.

yanlış biliyor olabilirim ama her ayın 23'ünde bir önceki ayın sigorta bildirimi yapılır. yani şu durumda aralık ayının gözükmesi için 23 ocak'ı beklemesi lazım.

  • kablelvuku  (09.01.18 13:08:08)
Yanlış biliyorsun @kablelvuku, ayın 14'ünde gözükecek.

Ayın sigortası bir sonraki ayın 14'ünde gözükür. Aralık ayı dökümün de Ocak 14'de gözükecek.
  • anarsik kurbaga  (09.01.18 13:12:50)
@kablelvuku doğru söylüyor. aralık 2017'nin sigorta bildirgesini vermek için son tarih 23 ocak. yani muhasebeci erken verirse erken görebilir ama 23'üne kadar istediği tarihte de verebilir. 23 ocak'tan sonra kesinlikle görünür.

  • kibritsuyu  (09.01.18 16:00:14)
aralık ayı kısmını arkadaşlar açıklamış zaten. 30 gün olayı için şunu önerebilirim(eğer acilse); 21 gün var zaten 9 günlük hesap fişi girerlerse 30'a tamamlanır.

  • cemiyetin ünlü siması  (09.01.18 16:24:20)
bakın ayın 14'ü itibariyle gözükmeye başladı.

  • anarsik kurbaga  (16.01.18 16:55:46)
yanlış biliyorsun, yanlışında ısrar ediyor ve verilen cevapları da okumuyorsun.

senin çalıştığın yerin muhasebecisi kendine düstur edinmiş ve ayın 23'ünü beklemeyip ayın 14'ünde veriyor olabilir, sen 14'ünde görüyorsundur. erken verilebilir, 23'üne kadar beklemek şart değil.

bak ne demişim yukarıda? "aralık 2017'nin sigorta bildirgesini vermek için son tarih 23 ocak. yani MUHASEBECİ ERKEN VERİRSE ERKEN GÖREBİLİR ama 23'üne kadar istediği tarihte de verebilir. 23 ocak'tan sonra kesinlikle görünür."

bak benim mükelleflerimde çalışan onlarca adam, ayın 14'ü geçti ama hala göremiyor? niye göremiyor? çünkü vermedim daha. ben son güncü bir adamım çünkü.

bilmiyorsan bir bilene bırak, insanları yanlış yönlendirme bari.
  • kibritsuyu  (16.01.18 17:56:10 ~ 17:57:00)