MIDI Klavye

Amatör olarak kendi çapımda bir şeyler yapmak istiyorum. AKAI MPK Mini MK2 nasıldır? Diğer tavsiyelere de açığım.

en az 4 oktav diyorum.
tuşe de önemli, kullandığım roland a500 pro var, piyasadaki midilere göre başarılı.

  • nocturness  (09.01.18 01:59:59)
700 tl üst limitim var, biraz da küçük bir şey istiyorum.

  • aksimetre  (09.01.18 02:12:51)
knoblu faderli sacma sapan pahali bi sey olmasin. en az 4 oktav dusuncesine ben de katiliyorum. ayrica

(bkz: latency)
(bkz: audio interface)
  • hopeless  (09.01.18 02:15:25)
benim gönderdiğim sahne kullanımına uygun, evde bi şeyler yapacaksan düz bir klavye daha mantıklı olur.
300-400 tl'ye sadece klavyesi olan midiler var.

  • nocturness  (09.01.18 02:24:19)
ben 88 tuş ile 37 tuş arası bir çok model kullandım, ev kullanımı(amatörler ve benim) için 4 oktav yeterli, yani piyano olarak kullanmıycam diyorsan eğer.

bunun altı sıkıntı, üstü de sıkıntı, çok büyük olunca mesela hiç bi yere koyamıyosun, ayı bi masaya koysan pc uzak kalıyor.

ne güzel 49 tuşu koyuyorum klavye çekmecesine, hafif bişey zaten önümde takılıyorum

ben triton taktile 49 kullanıyorum.
  • killerbee  (09.01.18 03:50:52 ~ 04:53:34)
midi klavye ile baştan sona şarkı mı çalacaksın yoksa prodüksiyon mu yapacaksın?
ben sadece dım dım şarkı çalıcam diyorsan en az 4 oktav, evet ancak 4 oktavlı olup bu canavarın prodüksiyon yeteneklerine sahip aletlere 5-6 katı falan para vermen gerekir. o yüzden önceliğini belirle.

ben prodüksiyon yapıyorum kendi çapımda, bu canavarın bir tık beceriksizi var bende, gözüm bunda kalmıştı alırken. giriş-orta seviyesinin kralıdır, en çok satılanıdır; prodüksiyon yapacağım diyorsan kesinlikle bunu al.
  • Bruce  (09.01.18 09:49:58 ~ 09:50:40)