spora karar verememe

Selam,

Ben kilo verme amaçlı spor yapmak istiyorum. Aklıma takılan bir husus var onu sormak istiyorum.

Öncelikle spor salonuna gidecek şansım yok onun için ekipmansız evde çalışacağım.

Spor için iki farklı program var hangisini uygulayayım bilmiyorum.

1) nike traning club'taki hazır programlardan başlangıç seviyesiyle başlayıp ilerlemek (haftada 4 gun içinde koşu da içeren program yapabiliyor)

2) ‎5k runner koşu programıyla birlikte 100 şınav, squat vb temel hareketleri yaptırmayı hedefleyen bir program mı? ( Koşu 3 gun + temel hareketler 3 gun toplam 6 gun gibi) (5k runner haftada 3 gun ile 8 haftada 5km koşturmayı hedefliyor)

3) ‎İki dedim ama şu şekilde de kombin edebiliriz: 5k runner ile nike traning mi yapayım

Yardım edin dostlar karar veremedim.

Peşin edit : beslenme işin önemli kısmı biliyorum, spor kısmına karar veremiyorum.

Peşin edit 2 : boy 180, kilo 95, yaş 30 er kişiyim.

Peşin edit 3 : ekipman alamam şu an ve spor salonuna maalesef gidemem. Sadece dechatlon'dan aldığım 7liralık mat var.

Teşekkürler.

Ben 2 numara diyorum. Salonda calisamiyorum cok sikiliyorum, indir kaldir. Kosu bana daha iyi geliyor. Haftada 3 gun 7-8 km kadar kosuyorum 1 saat suruyor, hem pratik hem strese vs iyi geliyor.

  • dougsampson  (08.01.18 13:35:49)
programlarin icinde yoksa ip atlamayi ilave edin. 1-2-3 yorumum yok.

  • jimicik  (08.01.18 13:44:41)
İlk defa yapacaksan eğer bunların hiçbirini yapma, 95 kiloyla ne yapsan kendine zarar verirsin. Senin yapacağın şey uzun uzun yürümek. Sen bu kiloyla koşmaya kalksan, ki zaten koşamazsın da, diyelim ki koştun, 2 hafta sonra "Ya benim dizlerim çok ağrıyor" demeye başlarsın, çünkü ağrır. Zira dizlerin bu kadar yükün oluşturacağı basınca dayanamaz bu aşamada, kaldı ki bu stresi soğuracak kas kütlenin de düşük olduğunu tahmin ediyorum, o nedenle bu işlere direkt koşudan vs. başlama, uzun uzun yürü, eklem sağlığın için en hayırlısı bu.

  • angelus  (08.01.18 13:50:23)
Yanlış hatırlamıyorsam Nike'ın başlangıç programı koş-yürü yaptırıyordu. Öyle çok zorlamayacak bir şeyse, 3 diyorum kombin.
Ama öncesinde 1-2 hafta hafif egzersiz yap derim kendini alıştırmak için. Diğer türlü asıl programa başladığın ilk günden kas ağrıları yaşayabilirsin ve diğer günler aksayabilir o yüzden.

  • peggy  (08.01.18 14:19:42)
Fav. Beraber koşalım mı kanka. Bostancı tarafındayım.

  • brad pitt  (08.01.18 14:43:27)
dizlerinin üzerinde şınav çek çok zorlamadan.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (08.01.18 16:17:08)