Androidde wave burn. (pixelleri ben mi yedim? )

Htc Desire 828 telefonumu aldıktan iki ay kadar sonra ekran görüntüsünün gölgeleri oluşmaya başladı. Önce ekranın 4/1 ini kaplayan bu durum gitgide yayıldı ve ekranı kullanamaz hale geldim.

Telefonu Vodafone bayisinden aldığım için onların aracılığı ile servise göndermek istedim. HTC yetkili servisi zaten çok az dolayısıyla Kadıköy Halitağa Caddesi'nde Voaofone bayisine gittim. Bayideki genç eleman önce kendilerinin göndermediğini söyleyerek beni başından savmaya çalıştı, kararlı ve ısrarlı olunca arızayı sordu. Ben de ekran yanığı oluştu dedim. Öyle bir şey yok ölü pikseeldir o hanefendi, garanti kapsamına girmez dedi. Israrlarıma rağmen servis bilgilendirme kağıdına arıza bilgisi olarak (ya da tutanak her ne ise) wave burn yerine ölü piksel yazdı.

Şimdi. Ölü piksel olsa bile o pikselleri ben mi yedim de garanti kapsamına girmiyor. Anlaşılan servis benden ekran değiştirme parası almak için çamura yatacak. Ben telefonu düşürmedim bile hatam belki hareketli bir ekran koruyucu kulanmamamdır en fazla. Benim hangi argümanla bunların karşısına çıkmam lazım ki kullanıcı hatası olmadığını ispatlayabileyim? Gerekirse tüketici hakem hayetine başvururum insanı salak yerine koyuyorlar.

Ekran koruyucu bile kullanmak zorunda değilsin. Ölü pikseli de, ekran yanmasını da tüketici hatasına yorabilmek imkansız. Bir şekilde para almaya çalışırlarsa, aldığın cevapla birlikte tüketici hakem heyetine git. Karar lehine olacaktır.

  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (07.01.18 14:07:24)
ölü piksel de kullanıcı hatası değil ki. pislik yaparlarsa tüketici hakem heyeti kararıyla iade alırsın. uğraşırsın ama lehine çözümlenir. direkt htc servisine mail at. türkiye piyasasından çekileceklerdi. avrupadaki hqya mesaj at çözüme ulaşırsın.

  • glamdr1ng  (07.01.18 14:11:32)