Kasko Hakkında

Merhaba,

İki gün önce arabanın sağ arka kapısını duvara sürttüm. ciddi çizikler mevcut ve çamurluk bölgesinde çok hafif bir göçme.

servise gittim 1500 lira ile tüm kapı kaportasını değiştirerek yapacaklarını söylediler. kaskocunuzla konuşun dediler. fakat parça değişmeden 500-600 'e halloluyormuş sanayide.

aradım kaskoyu, beni kendi servislerini (genel servis) yönlendirdiler. sizin hatanız mı dediler, "kendi suçum" olduğunu söyledim. 1000 liraya kadar tutanaksız beyanla karşılayacaklarını sorun olmayacağını söylediler. bu durumda iki sorum olacak.

1- beyanda kendi suçum olduğumu söylesem de kasko karşılıyor mu gerçekten.
2-kasko şirketinin servisi de tüm parça değişecek diyerek 1000 lira üzeri masraf çıkarma hakkına sahip mi yoksa "şu kadarlık" yap diyebilir miyim.

teşekkür ederim şimdiden.

öncelikle gecmiş olsun,
1- kasko demek sigorta demektir.siz kendi aracınıza bir zarar geldiğinde, finanse etmeleri için sigortalayıp bi ton prim ödüyorsunuz. evet sözlü beyan ile kendi hatanızdan dolayı olan işlemler için gecerli.
2- kasko şirketinin yönlendirdiği şirkete yapmak zorunda değilsiniz, kasko şirketi ile anlaşmalı her hangi bir serviste, fiyatta anlaşabiliyorsanız olur.her koşulda kasko nuz jargonda bozulmuş olacak ( gelecek sene hasarsızlık indiriminden faydalanamayacaksınız )
  • gnl rkn  (10.02.10 19:11:41)
teşekkürler peki bu 1000 tl limit kısmı için masraf 1200 tutarsa örneğin, 1000 liralık yapıver [ :) ] deme gibi bi opsiyonum var mı ?

  • yoa  (10.02.10 19:35:22)
beyanli miktar 1000 lira olduguna gore, bunun ustundeki tutarlar icin eksper gelmesi gerekecektir. yani maliyeti 1000 liraya dusurun o kadar veriz demek gibi birsey olmuyor. ama eksper gelince isler biraz daha uzar o ayri mesele. aracinizin markasini bilmiyorum ama ben bu tip durumlarda anlasmali YETKİLİ SERVİSdeki danismana araci birakiyorum. onlar herseyi hallediyorlar. bana sadece imza atmak kaliyor. sanayi isine asina degilseniz hic bulasmayin derim.

  • helenart  (10.02.10 21:17:39)